• Menu
  • Menu

Villa Medici v Římě

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Villa Medici v Římě

Villa Medici – při návštěvě jižní Itálie si můžete zpestřit své cestování návštěvou po  krásných zahradách a vilách. Šlechta  v dobách Medicejů si mimo svých honosných domů ve městě  začala pořizovat reprezentativní  sídla – vily v okolí velkých měst. Vily s jejich zahradami se vyznačovaly geometrickými řazeními s terasovitě a dispozičně členěnými prvky.

Villa Medici Roma

V římské metropoli , cestou na vrch Španělských schodů, kde stojí kostel Trinita dei Monti, najdete Villu Medici – nyní sídlo Francouzské akademie , založenou Ludvíkem XIV  r.1666 , pro účely  možnosti studia a talentu francouzských malířů v Římě. Původním majitelem vily byl velkovévoda a kardinál Ferdinando de Medici.

Významná vila, a první parkové muzeum v historii,  ve svých prostorách soustředila antická díla , pavilon zdobený freskami . Barokní  zahrada se vyznačuje svou geometrickou přesností poblíž paláce, s posunem od vily už není tato přísnost dodržována a včetně pozdní francouzské zahrady se celkový styl stává  rozvolněnější , oblejší a křivky  klikatější.

My jsme měli návštěvu a prohlídku vily s jejími zahradami domluvenou. Prohlídka, včetně překrásných výhledů na panorama Říma, byla příjemným zážitkem a obohacením našeho horkého putování po památkách a zahradách Itálie.

Vila je přístupná  pouze v některých měsících v době výstav a pouze s průvodcem.

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *