• Menu
  • Menu

Villa Adriana – U císaře Hadriána

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Villa Adriana – U císaře Hadriána

Villa Adriana klenot římského stavitelství najdete nedaleko italského města Tivoli a 30 km od Říma. Rozsáhlé letní sídlo císaře Hadriána bylo vystaveno v letech 76 – 138 n.l.. V první fázi výstavby vznikla bazilika a knihovny, některé lázně, Mořské divadlo, Velké nympheum, některé zahrady a užitkové budovy. Tento východní komplex byl dokončen v letech 133 n.l.. Následovala pak výstavba dalších lázní, věž Roccabruna, Venušin chrám…Řecké divadlo. Celý komplex budov propojoval  podzemní, důmyslně propracovaný,  obslužný systém, kde se pohybovalo služebnictvo (otroci), aby Císař nebyl rušen. Císař, velký milovník umění, ve svém paláci uplatnil prvky  řecké, egyptské, španělské a orientální architektury. Nechal se inspirovat krásnými výzdobami i uměleckými díly malířskými a sochařskými. Císař nejvíce miloval Mořské  divadlo, zde byla jeho oáza a místo pro jeho tvorbu, psaní veršů a básní.

Villa Adriana - Itálie

Rozloha těchto památek je 77 ha. Celý komplex byl zasazen do olivových  cypřišových, dubových, kaštanoých hájů i voňavých jasmímů  a  původních druhů a odrůd různých bylin . StavbY a architektura jsou  propojeny  s okolní krajinou a přírodou. Praví se , že některé zde stojící, staré exempláře olivovníků, byly vysazeny za dob Ježíše Krista.

Od r. 1999 je Villa Adriana na seznamu světového dědictví UNESCO.

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *