• Menu
  • Menu

Jezero BARBORA

Vodní nádrž Barbora

Jsme několik kilometrů do Teplic ve vesnici Oldřichov u Duchcova (místní část Jeníkova). Tady někde by mělo být jezero Barbora. Je už dost pozdě , také stále vedro k zalknutí a tak bychom se nejenom rádi vykoupali, ale také někde ubytovali. Zastavujeme u hlavní brány , je tady rušno a také dost  plno, je zde Yachtclub a Eurocamp.  Máme raději větší klid a tak pokračujeme dále kolem jezera směrem na potápěčskou základnu. Za chvíli bude tma a tak zastavujeme u oplocené pláže, se stánkem a občerstvením. Vedle pláže je placené parkoviště  a i pláž je zpoplatněná. Máme dovoleno tady do rána zůstat. Voda je nádherně čistá , osvěžující a skvělá !! Nádherné zapadající slunce nad Krušnými horami s dominantou vrcholu Bouřňáku, točené pivo a ráj. V 6. hodin ráno zkouším další koupel. Na jezeře jsem sama a popsat slovy ten zážitek se nedá. V porovnání s nově otevřeným jezerem Milada, bych dala přednost této lokalitě. Dostáváme ještě tip na pěkné koupání v nedalekém lomu, ještě několik koupelí a loučíme se s BARBOROU –  nejčistší vodní nádrží v Čechách.

Vodní nádrž BARBORA
Vodní nádrž BARBORA

 

Vodní nádrž Barbora

Rekreační komplex s možností koupání a sportovního vyžití. Nádrž vznikla v 70. letech minulého století zatopením povrchového lomu Barbora podzemními vodami. Rozloha vodní plochy je 65 ha. Hloubka v jezeře je až 65 m. Barbora je vyhledávána zejména pro svou průzračnou a čistou vodu v krásném prostředí s pohledem na Krušné hory. Udržovaná pláž se nachází na jižním břehu jezera Barbora, je dlouhá přibližně půl kilometru a je oblíbeným místem pro odpočinek, koupání a sportovní vyžití. Nachází se zde také nudistická pláž. V období letní sezóny (od 1.května do 30.září) je na pláže zakázán vstup se psy a jinými zvířaty. Na vodní ploše je možné provozovat téměř všechny vodní sporty. Avšak není zde povoleno používání motorových člunů, vodních skútrů a plavidel se spalovacími motory. V areálu najdete také autokemp, řadu občerstvení, půjčovnu loděk. Vyzkoušet zde můžete golfové cvičiště, potápění, jachting nebo bungee jumping. Parkovné na dvou záchytných parkovištích je v letní sezoně zpoplatněno.

Vodní nádrž BARBORA
Vodní nádrž BARBORA

 Tipy na výlet v okolí

V okolí můžete navštívit zámek Duchcov(4 km), zříceniny hradů Rýzmburk Osek(6.3 km), Nový Žeberk(6.3 km), Doubravská Hora(7.6 km),Krupka(8.9 km),Kyšperk(11.4 km),kostel Nanebevzetí Panny Marie, Most(15.4 km),hrad Most(15.7 km)

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.