• Menu
  • Menu

Jezero Wörthsee u Mnichova

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Jezero Wörthsee u Mnichova

Krásné ráno, najít si koupání tady u Mnichova nebylo zase tak těžké. Vybrali jsme si jedno z menších jezer Wörthsee, které se nachází u stejnojmenné obce ve východní části regionu Amersee v okrese Starnberg. Od Mnichova je to asi 35 km. Cesta z Mnichova sem vede silnicí č. A96 Mnichov – Lindau, pokud jedete autem.

Jezero Wörthsee

Jezero Wörthsee

Krásné jezero vzniklo v oblasti ledovcových proudů, díky své menší hloubce /asi 14 metrů) má větší šanci se rychleji prohřát a tak koupáni tady je příjemné.

Na jezeře je několik dřevěných mol,  z kterých můžete vstoupit do vody a nebo se zde opalovat. Kolem jsou krásné louky i vysoké stromy, kde se můžete relaxovat a schovat se pře ostrými slunečními paprsky.

Jezero Wörthsee

Jezero s čistou vodou, barvící se od tmavě zelené po tyrkysovou, bývá v sezoně velmi navštěvované, my měli štěstí, ráno zde bylo jenom pár plavců.

Jezero mimo rekreace slouží také k rybolovu. Kolem jezera je několik kempů a jistě se dá zajistit ubytování v některém z penzionů. Na jezeře je možné si zapůjčit i motorovou loď, takže plout po krásném jezeře může být i romantické. Součástí vybavenosti je i několik restaurací a stánků, kde se můžete občerstvit. Mimo plavání, slunění si můžete udělat pěknou vycházku pěšky nebo na kole.

Jezero Wörthsee

 Na parkovišti jsme zaplatili 2 Eura.

 

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *