• Menu
  • Menu

Lipsko – zábavní park Belantis

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Lipsko – zábavní park Belantis

Protože každé dítě si rádo hraje, vzala jsem svoje dvě téměř dvanáctileté holky na výlet do zábavního parku Belantis na okraji Lipska. A aby nás nebylo málo, přidala se i kamarádka se stejně starou dcerou, takže nás nakonec bylo pět ženských. Cestu do Německa jsme si zpříjemnily zastávkou v Ústí nad Labem. Nejdřív jsme si prohlédly místní ZOO, která je postavená na kopci, ale pro lenochy mají naštěstí možnost svézt se vláčkem a zahradu si prohlédnout cestou dolů. My jsme si to nejvíc užily s hravým orangutanem.

ZOO Ústí nad Labem

Ze Zoo jsme dojely autem do obchodního domu Forum, odkud vede lanovka na protější kopec k hotelu Větruše. Vyhlídka na město je odtamtud krásná a jídlo ve Větruši výborné.

Z Ústí do Lipska už to pak byly jen necelé dvě hodiny. Ubytování jsme měly zajištěné přes Booking v Days Inn Leipzig City Centre. Připomínalo nám to spíš panelák, ale pro nás 5 to bylo naprosto super – měly jsme byt 3+1 s plně vybavenou kuchyňkou, kde jsme si vařily snídaně i večeře, nicméně pokud bychom chtěly, mohly jsme chodit na hotelové snídaně. U hotelu bylo i velké parkoviště, takže nám ubyl problém „kam s ním“.

Belantis

Ve středu jsme vyrazily z hotelu tak, abychom u zábavního parku Belantis byly už před desátou, protože jsme očekávaly davy lidí. Cesta nám zabrala cca 15 minut. U vchodu byla jen hrstka lidí. My jsme měly vstupenky koupené již předem přes internet, protože to vyšlo levněji. Koupily jsme si all-inclusive lístek, jehož součástí byl i oběd.

BELANTIS

V deset hodin se otevřely brány parku a my se vydaly po jednotlivých atrakcích. Holky vyzkoušely úplně všechno, já jsem aspoň fotila. Překvapilo nás, že ač prázdniny, nebylo tady moc lidí, skoro nikde se nečekalo vůbec, asi u tří atrakcí se stálo 15-20 minut. Počasí nám vyšlo parádně – bylo to na krátký rukáv, ale žádné velké vedro. Atrakce v parku jsou pro každou věkovou kategorii. Během dne jsme nachodily 7 km a v parku strávily skoro 7 hodin.

Po návratu z Belantis jsem sice plánovala ještě procházku historickou částí Lipska, ale holky byly totálně utahané, takže jsme nakonec zůstaly na hotelu.

BELANTIS

Před cestou domů jsme měly ještě v plánu místní ZOO včetně deštného parku Gondwanaland. Bohužel od rána silně pršelo a hodně se ochladilo, takže jsme byly mokré i pod deštníkem. Holky si tedy vybraly náhradní program – nákupy v Primarku. Cesta domů byla díky lijáku dost adrenalinová,ale za necelých 5 hodin se nám ve zdraví podařilo dorazit do Trutnova.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *