• Menu
  • Menu

Jindřiš

Kemp Jindřiš se nachází v jižních Čechách, v překrásné krajině lesů a rybníků 3 km od okresního města Jindřichův Hradec. Pobyt v kempu menší kapacity vám nabízí možnost odpočinku uprostřed civilizací nezasažené přírody.

rybník u autokempu Jindřiš

Ke koupání a vodním radovánkám slouží 8 ha zatopený lom s písečnými břehy. Pro milovníky rybaření je připravený plně osazený rybník, který je součástí kempu. V bezprostřední blízkosti se rozprostírá les, který se může stát rájem pro sběratele hub, borůvek a ostatních lesních plodů. Můžete se projít v nedotčeném Jindřišském údolí, na které kemp přímo navazuje. Nedaleko od kempu projíždí 100-letá parní úzkokolejná dráha z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice se stanicí v blízkosti. Kemp je svou dostupností a dobrými podmínkami ideálním místem na prožití příjemné dovolené pro jakoukoliv věkovou skupinu návštěvníků.

Pro výlety je pro návštěvníky připravená rozmanitá paleta míst : od unikátu Česká Kanada po nádherná historická města jako třeba Telč , nebo 30 km vzdálený hrad Landštejn. je těžké vyjmenovat všechny krásy Jindřichohradecka , či celého Jihočeského kraje a je na chuti a možnosti jednotlivého návštěvníka , co zvolí pro svůj odpočinek a pro svou dovolenou.

Jindřiš – parní úzkokolejka

Jindřišské údolí – celé údolí u Jindřiše je lemováno romantickými skalami a mohutnými balvanovitými proudy.

Vesničku Jindřiš  najdete v údolí Hamerského potoka . Jindřiš  byla založená v pol. 13. století  a je jedním z nejstarších sídel v oblasti . Ve vesničce se zachovalo několik domů s typickou lidovou architekturou. Na Hamerském potoce pak barokní most z 18. století s plastikou sv. Jana Nepomuckého z r. 1856. Na návsi stojí novogotická kaple Nanebevzetí P. Marie,  postavená na místě starší barokní svatyně,  z let 1761-62. Poblíž kaple smírčí kámen s reliéfem kříže ze 16. století. Poblíž vsi je zatopený lom s možností koupání.

rybník u autokempu Jindřiš

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *