• Menu
  • Menu

Třeboň

Starobylé město Třeboň

Třeboň, skloňovaná obdivně nejenom přáteli ve všech pádech, byla pro nás úplnou neznámou. Při cestě po Jižních Čechách bylo tedy nadmíru jasné, že se tady musíme zastavit. A zastavení se nakonec protáhlo na 3 dny.

náměstí

V Třeboni je krásně

Ve zkratce, co se nám líbilo: náměstí s renesanční kamennou kašnou a mariánským sloupem  a vyhlídkou na celé město a okolí, měšťanské domy,  honosný  renesanční zámek s přilehlou zámeckou zahradou , opevnění s baštami  kolem města, Bertiny lázně a sanatorium Aurora  vystavené na břehu rybníka Svět ,  historický pivovar Regent, pergola….v místě zvaném Kopeček modernistická vodárna z roku 1909 postavenou podle plánů J.Kotěry.

Třeboň, mimo pamětihodností  a lázeňství, nabízí svým návštěvníkům pestrý program. Velmi oblíbené  jsou zajímavé trasy zámkem a jeho zahradami.  Třeboň  dává možnosti kulturního  a sportovní vyžití. Rybářství Třeboň zajišťuje třeba možnost si zarybařit při sportovním rybolovu , vyjímečně vám umožní i zažít lov divokých kachen.

Rybí speciality v Třeboni

A co patří k Třeboni neodmyslitelně ?  Možnost ochutnávek vynikajících rybích specialit a ochutnávka skvělého piva. Vyhlášené restaurace nemusí být vždy ty nejlepší a tak dejte na svůj cit a vybírejte a ptejte se .

opevnění s baštami

Třeboni se toho moc vytknout nedá, možná jen ty vysoké ceny !

UNESCO

Okolí Třeboně je od roku 1979 vyhlášené jako chráněná krajinná oblast a o dva roky dříve i v seznamu biosférických rezervací UNESCO. Celé okolí je prošpikované cyklostezkami a naučnými stezkami pro turisty. Určitě není nutné připomínat, že Třeboňsko je proslulé také svými   “ Jihočeskými rybníky “ a podzimními výlovy sladkovodních ryb.

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.