• Menu
  • Menu

Kam vyrazit s dětmi nejenom o prázdninách Zkuste to na Trutnovsku…

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Kam vyrazit s dětmi nejenom o prázdninách Zkuste to na Trutnovsku…

Tipy na výlet

Začíná léto a spousta volných víkendů bude lákat k výletům. Pokud vám nestačí opalovačka na chalupě a chcete svoje ratolesti taky někam vytáhnout, zkuste si víkend zpestřit bohatou nabídkou aktivit, které vám na letošní léto připravilo město Trutnov. Druhé největší město Královohradeckého kraje se díky své poloze v blízkosti Krkonoš, stává nejen pro turisty a cyklisty oblíbenou lokalitou, ale na své si přijdou i rodiny s dětmi, kterým se region snaží vyjít vstříc. Proto jsme vybrali pár nejoblíbenějších tipů, kam můžete vyrazit s dětmi za každého počasí.

Trutnov
Trutnov

 

Galerie draka v Trutnově

V této galerii se budou děti dobře bavit. Na malé návštěvníky tu čeká originální mechanické divadélko, které jim přiblíží starou dračí pověst o založení města. Během roku galerie pořádá i doprovodné výstavy, besedy a výtvarné dílny. Promítají se zde i krátké filmy z dračích slavností z Trutnova a z dalších evropských dračích měst. Prohlídka s průvodcem trvá cca ½ hodiny, bez průvodce si můžete dračí umění užívat do zavíračky.

Otevřeno denně mimo pondělí od 10:00 do 12:00 a od 14:00 do 17:00

 Tkalcovské muzeum a řemeslná dílna v Domě pod jasanem ve Voletinách

Návštěva muzea je pro naše miláčky vždycky velká nuda. Muzeum Pod jasanem vás však zívat nenechá. Nejenom že se dozvíte, jak se zpracovávaly len či vlna, ale sami si vše vyzkoušíte a odejdete s vlastnoručně vyrobeným provázkem. Navíc si můžete zhotovit vlastní dárek. Muzeum podporuje výtvarnou tvorbu speciálně pro děti, kde mohou pod dozorem lektora nebo se svým dospělým doprovodem (vítání jsou rodiče, prarodiče) tvořit. A pro děti je přece největší radost, když tvoří společně se svými nejbližšími.

Využijte zázemí dílny pro společně strávené chvíle.

Návštěva po telefonické dohodě – tel. 736 275 025

 Pohádková výstava Do Krakonošova ve Svobodě nad Úpou

Pojďte s námi do pohádky! Netradiční výstava krkonošských skřítků a pohádkových postaviček nabízí dětem pořádnou dávku zábavy. Krakonoš, Kuba, Anče, Hajnej a Trautenberk vás budou provázet s povídáním o Trutnovském drakovi, nebo o tom Jak se český a polský Krakonoš hádali tak, až vznikla Sněžka. Průvodce poučí celou rodinu o dolování zlata v Krkonoších a o čertech z dolu pod Sněžkou. Na vlastní oči uvidíte Čertův mlýn, Zlatodůl, Úpské vodníky, Ledovnu, Věštírnu, nejkrásnější strašidla a Trutnovského draka s rytířem Albrechtem. Výstava je interaktivní a každý si bude moct na závěr namalovat svého Krakonoše. Součástí je i dětská herna, kavárnička a krámek se suvenýry.

Otevřeno od 9:00 do 17:00 denně:

Skupinkám doporučujeme se objednat na telefonu 499 871 167.

 Na kole s ČD

 

Pokud jste nadšení cyklisté a chcete poznávat jiné kraje, ale vaše auto nezvládne uvézt kola pro celou rodinu, využijte nový program ČD. Vyrazte z Trutnova do míst, kde je hezky třeba na Adršpach, nebo zkuste trasu Česká Skalice – Babiččino údolí. Kolo si v jedné stanici půjčíte a až se projedete, ve druhé ho zase vrátíte.

Otevřeno v Trutnově od 1. 4. do 31.10 od pondělí do neděle od 8:30 do 20:00

Areál Mladé Buky

Jestli má vaše rodina ráda trochu toho adrenalinu zkuste bobovou dráhu v Areálu Mladé Buky. Narazíte zde na nejednu atrakci, která rozehřeje, i když se sluníčko schovalo. Bobová dráha, KID park a čertovskou stezka, nebo letní tubing, který si děti prostě zamilují.

Otevřeno v letní sezóně denně od 11:00 do 17:00

 Čokoládovna RozMach

Nejenom děti rádi mlsají. Vezměte je po výletu do cukrárny a první čokoládovny v Trutnově. Zákusky, čokoládky, pravá točená zmrzlina a výborná káva na vás čeká v pohádkovém prostředí, které poskytne milé chvíle, nejenom když prší. V kavárničce naleznete dětský koutek, venkovní zahrádku a dětské hřiště. Ideální místo pro odpočinek po dlouhém výšlapu.

Otevřeno pondělí až sobota od 9:00 do 18:00, neděle od 10:00 do 18:00

Camp Dolce

Pokud nepocházíte z Trutnova, budete potřebovat ubytování v rodinném stylu. Nedílnou součást kempu Dolce tvoří rekreační nádrž s travnatou pláží, rybník pro sportovní rybolov, stylová restaurace a dětské hřiště. Pobavit se můžete na minigolfu nebo v multifunkčním sportovním areálu. Domácí mazlíčci jsou zde vítáni! Podle aktuálního programu uvidíte loutkové divadlo nebo prožijete tvořivé chvíle. Konají se zde i hudební festivaly a jiné dobrodružné aktivity.

 

Další inspiraci můžete najít na speciálních stránkách www.trutnovacek.cz

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentář