• Menu
  • Menu

Krkonoše v červnu 3

Noční myš

Celou noc nespíme. Myška řádí. Podlaha je tvrdá. Jéňa kašle.
Místo původně naplánovaného budíčku na 9 vstáváme asi v 7:30. S opuchlýma očima slejzáme z patra dolů. Jéňa rychle vybíhá ven s batohem. Mlátí do něj a křičí na myš. Pak batoh odhodí. Ticho. Pomalu do něj nahlížíme. Myška se kapsou prokousala až k chlebu. Naštěstí nám ještě trochu nechala k snídani. Balíme spacáky, lavice dáváme zpět na své místo a já jakožto ochránce přírody (aspoň pro tentokrát) sbírám všechny odhozené odpadky po cizích lidech. Připravujeme snídani. Teplý čaj, chleba s máslem, zbytky sýrů a tatranku. Balíme a kolem 9 vyrážíme.

myší díra

Horní Malá Úpa

Po silnici je to do Horní Malé Úpy už jen něco málo okolo půl hodinky. Vyhazujeme odpadky a míříme do sámošky na kafe a místní oplatky. Sedíme vedle obchůdku na lavicích a hrajeme prší. Konečně se blíží čas příjezdu autobusu. Ještě rychle na záchod do turistických informací a autobusem vyrážíme do Svobody nad Úpou, odkud nám pak pojede autobus do Prahy. Máme něco přes hodinu času, trošku hlad a v Praze budeme až v 15h. Míříme tedy do nedaleké hospůdky – penzion Helena. Dáváme si točenou kofolu, americké brambory a hranolky s kečupem a guláš. Platíme a vracíme se zpět na autobusák. Autobus má lehké zpoždění, ale už sedíme, loučíme se s přírodou a míříme domů.

vyrážíme

na začátek cesty

předcházející den

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *