• Menu
  • Menu

Kamencové jezero v Chomutově

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Ústecký kraj » Kamencové jezero v Chomutově

Perla Krušných hor

Rarita a světové prvenství  – to je Kamencové jezero v Chomutově. Jezero je opravdu jedinečné a jiné na světě není. Vysoký obsah kamence ve vodě zabraňuje růstu řas a sinic, proto možná někdy uváděné „Mrtvé moře „ .

Kolem jezera jsou příjemné písčité pláže i travnaté plochy,  na vodě prostorné dřevěné mola, na kterých můžete odpočívat a z kterých je pohodlný vstup přímo do vody. Jsou tu  dvě písčité pláže s bílým pískem s atrakcemi pro  dětí a je tady také nudistická pláž .Nad molem je dřevěná vyhlídka pro plavčíka, který střeží bezpečnost plavců.

Kamecové jezero Chomutov
Kamecové jezero Chomutov

Jezero láká na příjemné koupání nejenom obyvatele Chomutova a okolí, ale jezero ročně navštěvují i lidé z celé České republiky  i zahraničí.  Jak říkají někteří „pamětníci“  voda už dávno není průzračná, a není to, co bývalo. Ale  stále  je koupání v jezeře  zážitkem a tak mohu doporučit.   V areálu i poblíž  Kamencového jezera naleznete celou řadu atrakcí s možností ubytování a občerstvení. Je zde několik restaurací a stánků s občerstvením. V areálu je i malý obchod s plaveckým a spotřebním zbožím.Rozmanitá nabídka volnočasových aktivit a služeb činí Kamencové jezero atraktivním jak pro krátké výlety, tak i pro déle trvající rekreační pobyty.

Kamecové jezero Chomutov
Kamecové jezero Chomutov

Historie a Kamencové lázně

Jezero pravděpodobně vzniklo koncem 18. století zatopením lomu po těžbě kamencových břidlic. Jak opravdu jezero vzniklo známé není. Rozpory jsou i v tom zda jezero vzniklo uměle nebo vlivem přírody. První zmínka o jezeře pochází z roku 1818.  Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m. K jezeru patřily i lázně, které zde byly vystavěny roku 1894. Díky složení vody zde byly léčeny katary horních cest dýchacích, anémie, ženské nemoci , dna , revmatismus…

Kamecové jezero Chomutov
Kamecové jezero Chomutov

Výlety v okolí  Kamencového jezera

S Kamencovým jezerem sousedí  Otvický rybník (Banda) s nejdelším  vodním lyžařským  vlekem v ČR. Dalším cílem návštěvníků Chomutova je určitě Zoopark. Pro cyklisty od zoo pak vede  cyklostezka do Bezručova údolí s možností pokračovat až do Krušných hor.

Sezóna Kamencové jezero  1. 5.  –15. 9.

Koupaliště:                        9.00 – 19.00 hod.

Autokemp  – recepce:    8.00 – 20.00 hod.

Půjčovna loděk:               9.00 – 19.00 hod.
Minigolf:                           9.00 – 21.00 hod.

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *