• Menu
  • Menu

Karlovy Vary v zimě

Město duchů

Ve Varech jsem nebyla určitě deset let. Těšily jsme se, že zasněžené budou krásně romantické. Zaparkovaly jsme kousek od hotelu Thermal, který  byl postaven v letech 1967 až 1976 podle návrhu manželů Věry a Vladimíra Machoninových. Budovy jsou postaveny ve stylu brutalismu. Nevím, jestli  to udělalo zakaboněné počasí, ale je pravda, že pod tou bílou pokrývkou vypadá hotel docela brutálně a zanedbaně.

Kolonáda
Kolonáda

Kolonáda a léčivé prameny

Vyrazily jsme směr centrum na Kolonádu. Kýčovité kolotoče hned na začátku cesty docela ladily s atmosférou, která nás provázela. Lidí zde moc nebylo. Zasněžené stromy kolem řeky Teplá, romantické pavilony a ruština. Nakoukly jsme do několika obchodů, kde na nás mluvili rusky.

Léčivé prameny
Léčivé prameny

Velmi chladné počasí a naše prokřehlé duše prohřály doušky horkých léčivých pramenů. Prošly jsme Kolonádou. Některé kamenné růžice a fialy, které jsou součástí sloupů a kamenné vázy, dělal můj Honza, ale to už je 30 let.

Daly jsme si jednu originální horkou karlovarskou oplatku. Měla být oříšková, ale byla spíše cukrová a přeslazená. Nostalgie a pachuť nějak přehlušily pocit z kdysi nádherného města. Rusky mluvící postavy se zhmotnily v duchy a tak nějak smutně splývaly s celkovým koloritem města.

kostel sv. Máří Magdalény
kostel sv. Máří Magdalény

U krásného kostela sv. Máří Magdaleny jsme se s Karlovými Vary rozloučily a těšily se do naší Prahy.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář