• Menu
  • Menu

Vysočany v Roztokách

Ne, ne, opravdu ne. Nenechte se prosím mýlit nadpisem článku. Řekl bych, že místopis docela ovládám. Přesto, když zavítáte na železniční stanici Roztoky u Prahy a máte štěstí, skutečně se můžete současně ocitnout také v pražských Vysočanech.

Modelové kolejiště

Klub železničních modelářů

Již od roku 2003 totiž parta nadšenců a fandů železnice v sousední budově roztockého nádraží provozuje Klub železničních modelářů Roztoky, jehož součástí je modelové kolejiště s dominantou modelu staniční budovy Praha-Vysočany. Celá stavba kolejiště se rozprostírá na ploše cca 30 metrů čtverečných a je ve velikosti HO, to je měřítko 1:87. Na kolejích tu můžete spatřit jak modely parních vlaků, tak i soupravy, které jsou v reálu vidět na českých i zahraničních tratích. Věřte, že je to velkolepý zážitek pro malé i velké obdivovatele železniční techniky.

Modelové kolejiště
Modelové kolejiště

Na cestě

Stylově volíme dopravu do Roztok u Prahy vlakem. Z centra hlavního města je ideální nástupní stanice Praha-Masarykovo nádraží. Odtud jezdí přes Holešovice elektrické jednotky Českých drah na lince S4. Další možností je využití moderních motorových vozů společnosti Arriva na lince S49 z Hostivaře přes Libeň. Na obou linkách lze použít jízdenky PID. Před cestou je však velmi důležité ověřit přístupnost do roztocké klubovny. Je tu otevřeno jen jednu sobotu v měsíci. Nejbližší známé termíny jsou 18.5. a 15.6.2019 od 10 do 17 hodin. Vstupné činí 50,- Kč za dospělého a 25,- Kč za děti. Další podrobnosti doporučuji hledat na https://kzmr.cz/

Klubovna KŽM
Martin Pišín
Martin Pišín

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *