• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Ko Raya Yai – ostrůvek a  trochu luxusu s dětmi.

Ko Raya Yai – ostrov se nachází jihozápadně od Phuketu. Rychlou lodí sem připlujete z přístavu Ao Chalong nebo Hat Rawai (Phuket) asi za 1.hodinu. Spali jsme na ostrově 2 dny a  po téměř dvouměsíčním cestování s dětmi po Asii jsme tady si dopřáli opravdu luxusu : válení , šnorchlování , procházky , jízdy na koních a spousty dobrého jídla . Ubytování Ban Ray Resort – resort se nachází na druhé straně ostrova od přístavu. Na ostrově téměř neexistuje doprava. Dopraví Vás na místo velkým traktorem i se zavazadly. Náš bungalov (který jsme si opět museli trochu vybojovat) byl zasazen do palmového háje s překrásným výhledem na moře. K pláži jsme to měli 50 metrů.

ko raya yai – ban raya-cestování s dětmi

Šnorchlování zde bylo pěkné a zajíždělo sem i hodně lodí s potápěči. 100m od bungalovu byl bazén , opět s překrásným výhledem na moře. Příjemné byly procházky s úžasnými výhledy na moře. Celý pobyt byl prostě takovou luxusní tečkou za naším  putováním po Asii.

ko raya yai – ban raya-cestování s dětmi

Líbil se nám celý ostrov, moře a pěkné šnorchlování , pohoda i umístění resortu v klidném prostředí, možnost procházek na ostrově. Restaurace a thajská kuchyně v našem resortu , v ne zrovna nejlevnější cenové kategorii , nás nenadchla. Nelíbilo se nám , že ostrov je převážně orientován na dražšší klientelu. Vyzkoušeli jsme dvě pláže , které byly úplně neudržované, což byla velká škoda.V restauraci na pláži jsme si dali rybu , chuť ani cena neodpovídaly . Myslíme si , že i ubytování na tomto ostrově bylo možné sehnat přímo bez problémů a za dobrou cenu.

Ostrov je krásný a stojí za to sem zajet aspoň na jeden den. Dostupnost z Phuketu je dobrá.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *