• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam

PHUKET – mořské akvárium 

Phuket akvárium – najdete jej na nejjižnějším cípu mysu Panwa. Celé akvárium je obklopeno krásnou mořskou scenérií. Toto akvárium bylo založeno v roce 1983 jako mořské biologické centrum. Má za cíl lidem ukázat nejenom zajímavé podmořské živočichy této oblasti , ale zároveň je i vzdělávat v oblasti životního prostředí a fungování ekosystémů, mořského a pobřežního života v těchto oblastech.

akvárium phuket thajsko- cestování s dětmi

V Akváriu jsme navštívili i malé mořské muzeum a malou záchranou stanici pro mořské želvy. Zde se věnují záchraně nejohroženějších druhů těchto krásných tvorů.

akvárium phuket thajsko- cestování s dětmi

Akvárium je otevřené od 8.30 – 16 hod. Dospělí platí 100 Bth (asi 50 Kč) Děti platí 50 Bth (asi 25 Kč)

akvárium phuket t- cestování s dětmihajsko

Phuket akvárium – oddychový den jsme chtěli věnovat především naším dcerám, které s námi 2. měsíce putovaly po Asii. Do akvária jsme kvůli velkému vedru a bezpečnosti na silnici najali taxi . Už jsme nechtěli riskovat cestu na motorce přelidněným a dopravou zahlceným Phuketem.

akvárium phuket thajsko- cestování s dětmi

Phuket Center Apartment

Ubytováni jsme byli v Phuket Center Apartment. Ubytování a poloha byla pro nás ideální. Odsud jsme vyráželi na výlety na všechny strany poloostrova Phuket.Phuket je jeden z nejnavštěvovanějších turistických destinací Thajska. Projeli jsme ho při minulé návštěvě na motorce skoro celý. Jsou zde nádherné výhledy, exotika, moře , vše . Pro nás,  ale davy turistů jsou jako odpuzovadlo a tak jsme zde vždy trávili, co nejkratší dobu . .

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *