• Menu
  • Menu

Kobky na pražských náplavkách se otevírají

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Kobky na pražských náplavkách se otevírají

Kobky

Dny otevřených kobek na pražských náplavkách se konaly od středy 23. října do čtvrtka 24. října. Kobky se  rekonstruovaly a připravovaly na své otevření deset let. Architektem náplavek je  architekt Petr Janda ze studia Brainwork , veřejnosti pak kobky představil Petr Gebrian.

Kobky na náplavce

 

Kulaté masivní a otáčivé dveře vsazené do zdí u pražských náplavek na Rašínově a Hořejším nábřeží oživily a architektonicky doplnily oblíbenou část u Vltavy. Tady to mají rádi Pražané a také  turisté, kteří do Prahy přijíždějí. Úžasný nápad, udělat z prostor ateliéry, kavárny a bary, dílny, ale i nové toalety. Některé kobky už jsou zařízené, většina se na své interiéry chystá.

Kobky na náplavce

Prostory by se měly veřejnosti otevřít v listopadu, při dnech otevřených dveří se mohli návštěvníci do chystaných prostor podívat i promluvit s budoucími provozovateli o jejích záměrech, co v jednotlivých kobkách bude.

Celkem dvacet kobek na Rašínově i protějším Hořejším nábřeží nabídne veřejnosti:  tři galerie, dvě dílny, tři ateliéry, pobočku Městské knihovny a  kavárny a bary včetně prostor, kde budou toalety.

Kobky na náplavce

Revitalizace pražských náplavek je jednou z největších investic hlavního města Prahy do veřejného prostoru za poslední desítky let. Opravy stály přes 170 miliónů korun.

Kobky na náplavce
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *