• Menu
  • Menu

Zahrada Kinských – podzimní procházka

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Zahrada Kinských – podzimní procházka

Z Petřínskými zahrad pokračuji zahradou Kinských. Park  s možností obdivu  malebných zákoutí s precizně provedenými a rekonstruovanými detaily cest,  můstků, kaskádovitě stékajících vodopádů, kamenných velikánů kolem malebných jezírek a zeleně zastoupené rozmanitými dřevinami a  bujnými podrosty rostlin. Nezapomeneme na několik vyhlídek na panorama Prahy, vše lemované obrovitou Hladovou zdí.

Zahrada Kinských

Zahrada Kinských – zahrada přilehlá k letohrádku Kinských, byla připojena ke komplexu zahrad vrchu Petřína. Jednou z nejzajímavějších památek je  Hladová zeď postavená za vlády Karla IV. v návaznosti na městské opevnění. Jméno Kinského zahrada je odvozena od jména bývalého majitele knížete Rudolfa Kinského. Zahrada byla vybudována dle projektu Františka Hohnela.

Letohrádek – Musaion

Velkolepě řešená zahrada s letohrádkem v empírovém stylu, s iónskými sloupy a tympanonem  je doplněna důmyslně vymyšleným složitým vodním dílem. Štola, dlouhá 380m,  přiváděla  vodu do letohrádku.  Dalším neméně působivým vodním dílem bylo zbudování dvou jezírek. V celé zahradě  byly  mimo domácích dřevin vysázeny i dřeviny cizokrajné.

Zahrada Kinských

Soukromá zahrada se stala přístupná veřejnosti v roce 1901 po odkoupení ploch, kdy město plánovalo zde vytvořit národopisné sady  s velkolepými rekonstrukčními plány. Ty nakonec byly splněny jenom v menším měřítku, kvůli finanční náročnosti celého projektu.

Zahrada Kinských

V letohrádku bylo zřízeno muzeum – zvané Musaion s kavárnou. Muzeum přibližuje  návštěvníkům zvyky a tradice s ukázkou řemeslných prací a obyčejů ,  ukázky lidových krojů, pořádají se zde výstavy a koncerty lidové hudby.

Zahrada Kinských

Kostel sv. Michala

Raritou zahrady je určitě, v roce 1929 přemístěný pravoslavný dřevěný kostelík sv. Michala, přivezený na počest desátého výročí připojení Podkarpatské Rusi. Kostelík byl dovezen z Medvědovců u Mukačeva.

Procházíte – li dále směrem k vrcholu parku můžete obdivovat pískovcové skály Petřínské, které díky zachování ojedinělé fauny a flóry v Praze jsou od roku 1988 přírodní památkou.

Zahrada Kinských- kostel sv. Michaela

Vstoupit do zahrady je možné z náměstí Kinských, z ulice Šermířské a Na hřebínkách, Hladovou zdí u Nebozízku.

Historie zahrady

ve 12 století zde byly vinice, zničené husitskými výboji.  Rok 1730 – pozemky patřily ke dvoru Marie Libštejnské z Kolovrat. Rok 1828 – pozemky kupuje Růžena Kinská, matka knížete Rudolfa.

Zahrada Kinských
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *