• Menu
  • Menu

Koupaliště Lhotka

  1. Vedro, vedro. Kam se jít v Praze vykoupat? Postupně zavrhuji Podolí (to musí být šílené/ Biotop Radotín /super, ale narváno/ a tak mohu pokračovat. Mé oblíbené lomy jsou trochu z ruky a tak nakonec volba padá na koupaliště Lhotka – na nově otevřený biotop. Pro veřejnost bylo koupaliště otevřeno na konci června 2018.

Biotop – koupaliště Lhotka

Otevírají v 9 hodin. Raději si přivstanu a snažím se být na místě brzy. Je půl deváté, to že je tam parkoviště beru jako samozřejmost. Dostanu hned dvě facky, obrovská fronta v ulici před vchodem, těch pár míst pro auta plná a rozkopaná ulice. Parkoviště není! Uf! Vycouvat z ulice, která je přeplněná lidmi byl opravdu výkon. Místo na parkování jsem našla asi 400 metrů od koupaliště. Vracím se a fronta se rozrostla ta těch 15 minut o pořádný kus.

Biotop koupaliště Lhotka

Stojím ve frontě, někteří už tady byli a poslušně stojí a poslušně také nadávají, že včera tu stáli přes dvě hodiny, tak si dne přivstali a stáli možná jen hodinu. Říkám si, když to absolvují, tak snad to jezero bude stá za to!

Stát v té ulici je teda dost peklo, je mi šoufl, ale když to vydrží ty dětičky, těhotné maminky i senioři nevzdám to. Je skoro ¾ na 10 jsme u pokladny. Kupuji lístek za 100 Kč. U turniketu je zmatek, chlapeček dal lístek, ale neprošel a už to nejde. Zoufalá babička prosí o pomoc. Totéž se stane maminkám s kočárkem. Jsem uvnitř.

Biotop koupaliště Lhotka

Dlouhá budova, kde jsou moderní převlékárny a nové toalety, končí místem pro stánky a občerstvení.

Biotop koupaliště Lhotka

Koupání v biotopu

Jezero vypadá v tom vedru úžasně. Louka a další prostory kolem se rychle plní. Procházím kolem části, kde se voda biologicky čistí, tam je vstup zakázán. Přecházím po dřevěném mostě, který dělí koupací část od čistící. Na konci je zóna hlavně pro malé děti. Je tu i „hrací potok“ kde si děti staví a hrají.

Biotop koupaliště Lhotka

Jdu dále, na některých místech jsou červenobílé provazy se zákazem. Koupaliště je v zátěžové zkoušce a tak spousty věcí jistě postupně doladí. Já se uvelebuji pod jednou z vysokých vrb, kterých tu je více. Vzrostlé stromy tady dělají pocit stínu a přírody.

Jdu do vody, raději opatrně, jsem upozorněna, že to klouže. Voda je báječná a i lidé, kteří se sem probojovali si koupaliště užívají.

U jezera jsou sprchy, kolem jezera je několik plavčíků, kteří se snaží, aby lidé dodržovali pořádek. U stánků je ještě klid a tak si dám malou Plzeň a langoše. Je tu i zmrzlina, nápoje, cukrová vata, gril a další. Dřevěné stoly a lavice jsou pod velkými deštníky.

Biotop koupaliště Lhotka – očerstvení

Ve 14 hodin mám dost slunce i lidí a tak se balím. Koupaliště se hodně zaplnilo. U vstupu jsem četla, že pokud se kapacita koupaliště naplní, turnikety se automaticky zavřou.

Po celých 5 hodin, který  jsem tady strávila jsem pozorovala frontu před vchodem, ta byla pořád buď malinko menší nebo větší. Jedna seniorka se skácela k zemi a bylo jí moc špatně. Jsem ráda, že jsme tu byla, ale jsem také ráda, že už nemusím stát tu frontu.

Koupaliště je moc pěkné a je jen škoda, že jich Praha nemá více. Každá nová vodní plocha je pro Pražany super, ale kapacita je stále velmi omezená!

Biotop koupaliště Lhotka

Areál biotopu Lhotka se nachází v blízkosti sídliště Novodvorská v místech bývalého tradičního koupaliště Lhotka provozovaného v 70. a 80. letech minulého století. Od konce 80. let areál chátral a zůstal tak zcela nevyužit. V roce 2005 byl areál Fondem národního majetku prodán firmě Eco-Investment. Nový vlastník měl v plánu místo koupaliště vybudovat rezidenční bydlení. Proti tomuto rozhodnutí se zvedla vlna nevole místních obyvatel, v roce 2012 byla sepsána petice za zachování koupaliště. V roce 2014 se městské části Praha 4 podařilo zchátralý areál odkoupit zpět.

Biotop koupaliště Lhotka

V roce 2015 byla zahájena revitalizace areálu stržením stávajících již nevyhovujících staveb a rozbitím zpevněných ploch. Záměrem revitalizace areálu je obnova přírodního koupaliště s biotopovým čištěním vody. Ukončení první etapy je plánováno k 1. 6. 2018. následně bude areál připravován pro vstup veřejnosti. Po ukončení letní sezony se rozeběhne druhá etapa, během které dojde například k vybudování 4 sportovišť, dětského hřiště a nového oplocení areálu.

Ceník

Celodenní vstupné

Celý den Od 13:00
Dospělí 100 Kč 80 Kč
Děti (do 120 cm) 80 Kč 60 Kč
ZTP 80 Kč 60 Kč
Senioři (nad 65 let) 80 Kč 60 Kč
Děti do 3 let zdarma zdarma

Rodinné vstupné

Celý den
1 dospělý + 1 dítě 130 Kč
2 dospělý + 1 dítě 260 Kč
Další dítě 30 Kč

Předplatné

Výše vkladu Bonus Cena kreditu Cena vstupu
60 Kč – 999 Kč 0 % 1 Kč 60 Kč
1 000 Kč – 1 499 Kč 10 % 0,90 Kč 54 Kč
1 500 Kč a více 15 % 0,85 Kč 51 Kč

Při vstupu na čipovou vstupenku bude odečteno 60 kreditů bez ohledu na délku pobytu v areálu. Cena čipové vstupenky je 100 Kč, návštěvník se stává jejím majitelem a je nevratná. Minimální výše dobití čipové vstupenky je 60 Kč. Pokud bude zůstatek na čipové vstupence nižší než 60 kreditů, nebude umožněn vstup do areálu. Finanční prostředky vložené na čipovou vstupenku nejsou vratné. Datum uskutečnění zdanitelného plnění je datum zakoupení předplatného. Pro případné pozdější reklamace uschovejte účtenku.

Biotop koupaliště Lhotka -čistící zóna

Otevírací doba

Provozní sezóna plavecké části areálu končí 15. 9. V případě trvale nepříznivých klimatických podmínek může být provoz areálu ukončen předčasně. Informace o předčasném ukončení sezóny bude zveřejněna minimálně 3 kalendářní dny předem na webových stránkách www.koupaliste-lhotka.cz a na sociální sítí Facebook Koupaliště Lhotka.

Provozovatel si vyhrazuje právo v případě nepříznivého počasí měnit provozní dobu.

 

červen po – ne 9:00 – 19:00
červenec po – ne 9:00 – 20:00
srpen po – ne 9:00 – 20:00
září po – ne 9:00 – 18:00

 

 

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.