• Menu
  • Menu

Mat Collishaw. Standing water – Galerie Rudolfinum

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Mat Collishaw. Standing water – Galerie Rudolfinum

Výstava do 8. července. V první polovině 90. let působila na britské umělecké scéně skupina Young British Artists (ABAs). Celá skupina produkovala díla, která měla šokovat, vyvolávat skandál, otázky a pocity strachu. Odkazovala na dějiny, velké osobnosti ale i na současnost a problematiku tehdejší doby. Mat Collishaw byl jedním z členů této skupiny, jejíž činnost výrazně ovlivnila a nasměřovala jeho kariéru.

Mat Collishaw. Standing water – Galerie Rudolfinum

Odkazy na minulost i současnost, propojení symboliky a přenesení významu. Důležitou roli zde má i způsob jakým jsou díla zpracována. Krásné velkoformátové fotografie zachycující barevné motýli v přímém kontaktu s insekticidy. Divák tedy přichází s krásným a příjemným pocitem, který v něm vyvolávají ostré barvy motýlích křídel a vlastně i sám motýl, který je křehkým, drobným živočichem. Ale když se více zaměříte na jednotlivé fotografie, zjistíte, že jsou těla těchto krásných bytůstek znetvořena přímým kontaktem s chemickou látkou. Rázem se všechny pocity proměňují v úplný opak. Rozpohybování některých děl slavných malířů, Carravagiovy obrazy zhmotněné jako zoetrope. V každé místnosti na Vás čeká pouze pár vystavených děl, ale každé dílo je jiné a určitě alespoň na chvilku upoutá Vaši pozornost.

Mat Collishaw. Standing water – Galerie Rudolfinum

Výstava probíhá až do 8.července 2018. Vstup je zdarma.

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *