• Menu
  • Menu

Mat Collishaw. Standing water – Galerie Rudolfinum

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Mat Collishaw. Standing water – Galerie Rudolfinum

Výstava do 8. července. V první polovině 90. let působila na britské umělecké scéně skupina Young British Artists (ABAs). Celá skupina produkovala díla, která měla šokovat, vyvolávat skandál, otázky a pocity strachu. Odkazovala na dějiny, velké osobnosti ale i na současnost a problematiku tehdejší doby. Mat Collishaw byl jedním z členů této skupiny, jejíž činnost výrazně ovlivnila a nasměřovala jeho kariéru.

Mat Collishaw. Standing water – Galerie Rudolfinum

Odkazy na minulost i současnost, propojení symboliky a přenesení významu. Důležitou roli zde má i způsob jakým jsou díla zpracována. Krásné velkoformátové fotografie zachycující barevné motýli v přímém kontaktu s insekticidy. Divák tedy přichází s krásným a příjemným pocitem, který v něm vyvolávají ostré barvy motýlích křídel a vlastně i sám motýl, který je křehkým, drobným živočichem. Ale když se více zaměříte na jednotlivé fotografie, zjistíte, že jsou těla těchto krásných bytůstek znetvořena přímým kontaktem s chemickou látkou. Rázem se všechny pocity proměňují v úplný opak. Rozpohybování některých děl slavných malířů, Carravagiovy obrazy zhmotněné jako zoetrope. V každé místnosti na Vás čeká pouze pár vystavených děl, ale každé dílo je jiné a určitě alespoň na chvilku upoutá Vaši pozornost.

Mat Collishaw. Standing water – Galerie Rudolfinum

Výstava probíhá až do 8.července 2018. Vstup je zdarma.

Sára Schlitzová
Sára Schlitzová

Jsem studentkou gymnázia. Od chvíle co jsem poprvé jela sama za babičkou, jsem cestovatelka. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *