• Menu
  • Menu

Koupaliště na Úpě Jaroměř

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Koupaliště na Úpě Jaroměř

Je už dost pozdě večer, když odjíždíme z Josefova, který je kousek od Jaroměře. Neplánovaný výlet se protáhl a my nevíme, kde budeme spát. Díky nápadu dvou mladých lidí, které jsme potkaly, se ocitáme na  koupališti v Jaroměři.

Koupaliště Na Úpě

Koupaliště na Úpě

Nápad spát v chatičce v kempu u řeky Úpy nás nadchnul. Měly jsme vlastně štěstí, protože byla volná jedna poslední, prostě ideální pro nás. Na koupaliště jsme dorazily už za tmy. Bylo tady docela živo, protože se zde konala nějaká firemní akce.

Koupaliště Na Úpě

Ubytovali nás v chatě číslo 3, palandy jak na pionýráku, ale vše nové a čisté, prostě paráda. U okýnka jsme si objednali pivko a plánovaly, že si ráno určitě půjdeme zaplavat do řeky. Do hajan jsme šly docela brzy, ale ještě před tím se naládovaly chlebíčky a místo dortu jsme dostaly plnou mísu nádherných feferonek. Já měla narozeniny, takže to bylo ohromně stylové :-).

Koupaliště Na Úpě
Koupaliště Na Úpě

Ráno jsem si přivstala na východ slunce a vyhnala mě i zvědavost, jak to tady vlastně vypadá. Přivítala mě mlha valící se nad romantickou říčkou Úpou. Paprsky se mlhou neprodraly, ale i tak mě místo učarovalo. Vodu jsme nevyzkoušely, ale určitě to napravíme, protože se sem rády vrátíme.

Koupaliště Na Úpě

V roce 2013 vznikla společnost Říční a sluneční lázně Na Úpě. Cílem bylo rekonstrukcí a obnovou přiblížit se původnímu záměru koupaliště z 30. let minulého století, kdy areál koupaliště vznikl a těšil se největší slávě.

V areálu mimo slunění a koupání je možné si zahrát volejbal, nohejbal, můžete tady kempovat i ubytovat se v chatce. Je tu restaurace, rychlé občerstvení. Oblíbené aktivity i grilování pstruhů jsou oblíbeným cílem všech návštěvníků.

Koupaliště Na Úpě
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *