• Menu
  • Menu

Plovárna Jureček Říčany

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Plovárna Jureček Říčany

Koupaliště v Říčanech. Předpověď na začátek víkendu  je více než skvělá! Pátek a sobota nějakých 25 stupňů. Jedeme na statek už v pátek. Naše cesta vede přes Říčany a tak zastavujeme v doporučené restauraci, která se nachází na zdejším koupališti Jureček. Nejdříve k jídlu, restaurace je téměř plná a tak jsme rádi, že sedíme venku s krásným výhledem na plovárnu. Oběd se vydařil a jídlo bylo skvělé!

Na koupališti není mnoho lidí, někteří se opalují, jiní klábosí. Vše je krásně upravené. Když jste na místě, máte trochu pocit, že jste součástí českého filmu Rozmarné léto. Vždyť sem, na plovárnu, rád  nejenom chodil Oldřich Nový.

plovárna Jureček Říčany
plovárna Jureček Říčany

Vstupujeme kolem pokladny, je poslední zářijový den a vstup je zdarma. Na dřevěných kabinkách jsou zámečky.  O koupališti jsme slyšela v minulosti mnohokrát, ale až teď se mi poštěstilo toto nevšední a krásné koupaliště poznat. V létě je koupaliště určitě plné.

A jak se nejlépe rozloučit s létem? Zaplavat si! Je 30. září 2016. Trochu přecěňuji své síly, koupala jsem se s minulém týdne víckrát, v písáku Mezi Mosty a na Živohošti. Tady, ale voda je  opravdu nejstudenější. Koupání bylo hodně osvěžující, voda čistá, takže spokojenost největší. Jediné, co bylo trochu na škodu byly hodně klouzající schody (ale bylo tam výstražné upozornění).

plovárna Jureček Říčany
plovárna Jureček Říčany

Restaurace i plovárna Jureček

Areál koupaliště z první republiky k tomu stylová restaurace z první republiky. Nákladem půl milionu korun rybník nechala vybudovat ve dvacátých letech 20. století radošovická obec ve snaze o větší rozvoj letoviska. V srpnu roku 1934 u něj otevřeli koupaliště.  Koupaliště i restaurace se jmenují po Antonínu Jurečkovi, který se tu staral o hosty téměř od počátku až do roku 1958 s hostincem, které se okamžitě stalo vyhledávaným cílem výletníků. Rybník se zpevněným břehem  leží na Rokytce. Okolí je upraveno, je tu travnatá pláž, dětské hřiště, lanovka, stolní tenis i plážový volejbal.  Najíst se pak můžete v kiosku, kde mají studenou i teplou kuchyň s letní terasou nebo v již zmiňované restauraci „Jureček“.

restaurace Jureček
restaurace Jureček

K plovárně se dostanete z hlavní silnice Černokosteleckásměrem k údolí Rokytky. Pokud jedete autem, zaparkujte na velkém parkovišti. Cyklisté dojedou k plovárně v návaznosti na cyklostezku Ladova kraje.

Provozní doba: květen – září  8 – 22 hod

vstupné  40 Kč

 

 

 

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *