• Menu
  • Menu

Krásná výstava v zapadlé pražské Nové galerii – Schwabinger 7

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Krásná výstava v zapadlé pražské Nové galerii – Schwabinger 7

Výstavy Praha

První den školy byl velice krátký, a tak s Jéňou obohacujeme náš volný čas o trochu té kultury. Nejprve navštěvujeme Dům fotografie, kde právě probíhá výstava Čtvrtstoletí. Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě zde vystavuje nejlepší fotografie svých studentů od doby svého vzniku, konkrétně z let 1990-2015. Portréty, momentky, kompozice, fotografie s příběhy, koláže,… Nevím jak se tomu všemu odborně říká, ale je tady toho opravdu hodně. Výstavu jsem bohužel nenafotila, ale jestli se rádi chodíte dívat na fotografické výstavy, určitě stojí za to. Nebo aspoň nám za to stála  a moc se nám líbila.

Výstava SCHWABINGER 7

Jedna výstava nám ale nestačí, a tak navrhuji zajít do Nové galerie, kde bude brzy končit výstava SCHWABINGER 7. Upoutal mě totiž její propagační obrázek. Přijíždíme tramvají na zastávku Italská a kousek od ní objevujeme v zapadlé uličce Novou galerii. Dostáváme papír s informacemi o výstavě a o autorech vystavovaných děl. Najdete tu několik desítek děl od sedmi mladých umělců, studujících na Akademii v Mnichově – Jan Rybníček, Judith Grassl, Josef Kostlbacher, YoungJun Lee, Lina Augustin, Andreas a Sri Maryanto. Pokud chcete vědět víc, zajděte si na výstavu a dostanete spoustu zajímavých informací! Ale výstava končí už 3.9.!

Schwabinger 7
Schwabinger 7

Vcházíme dolů do sklepení. Cestou nás ovanul lehký sklepní zápach, ale po chvíli už si ho vůbec nevšímáme. Hlavně aby nevadil vystavovaným obrazům. Jak se dostáváme dolů, vidíme spousty dveří a průchodů. Nevíme kde začít! Nakonec jdeme vpravo a pak už cestu popisovat nebudu, prostě nějak jdeme.

Schwabinger 7
Schwabinger 7

Hned u prvních obrazů se zastavujeme a trošku zmateně si prohlížíme styl jakým jsou namalované. Moc se nám líbí použití velice výrazných barev, které přitom vůbec neruší, jak většinou u takových barev bývá. Obrazy jsou velice expresivní a lehce surrealistické. Některé jasně zobrazují postavu, věc nebo nějakou situaci,  u jiných hádáme co asi představují.

Schwabinger 7
Schwabinger 7

Nejvíce obdivujeme obrazy od Judith Grassl, která podle kolážových skiců, zobrazuje jemnými a klidnými barvami krajinu.

Schwabinger 7
Schwabinger 7

Postupně procházíme všemi zbylými místnůstkami a při odchodu ještě objevujeme sedícího Buddhu.

Schwabinger 7
Schwabinger 7
Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *