• Menu
  • Menu

Krásný Nový rok 2013 – Silvestr Praha 2013!

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Krásný Nový rok 2013 – Silvestr Praha 2013!

Praha – Tisíce lidí v Česku o půlnoci uvítaly příchod roku 2013. Tradičně bujaré silvestrovské oslavy se měrou výjezdů hasičů a policistů nijak nelišily od předchozích let, řadí se spíše mezi ty klidnější. Oslavy Silvestra byly v centru metropole po půlnoci v plném proudu. Město rozezněla ozvěna výbuchů petard a lidé si v ulicích hromadně připíjeli a popřáli do nového roku 2013.Centrum Prahy v pondělí večer zaplavily tisíce lidí z tuzemska i ze zahraničí. Na Václavském náměstí od 23. hodin začaly bouchat ohňostroje a po půlnoci se jednotlivé salvy slily v mohutnou stěnu hluku. Kolem odpadkových košů se nepřestaly vršit hromady lahví od alkoholu.

Situaci ve městě hlídalo zhruba 200 městských policistů. Pořádkové jednotky dohlížely na ohňostroje na Václavském náměstí. Výbuchy petard se nesly městem téměř celý den. Policisté však řešili jen drobné potyčky a vandalismus. Na několika místech podle policejní mluvčí Evy Kropáčové také hořely popelnice.

Kvůli ošetření případných úrazů umístila záchranka na Václavské náměstí čtyři sanitky včetně modulu Golem. Ten stál u křižovatky se Štěpánskou ulicí.

/zdroj internet/

foto Sára a Tereza Schlitzová

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentář