• Menu
  • Menu

Pískovna Ovčáry – Křenek

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Pískovna Ovčáry – Křenek

Ovčáry jsme po dlouhé době znova vyzkoušely. Naposledy jsme zde byly před 4. lety. Voda je v rámci možností letošního horkého léta dobrá. Lidí, tak jako všude hodně. Ale nejenom, že jsme se trochu zchladily, ale koupání si i užily!

Ovčáry Křenek

Koupání v písáku 

Zkusit a objevit něco nového je vždy lákavé a dobrodružné. Toulali jsme se kolem Kostelce nad Labem a chtěli jsme se vykoupat. Podle mapy by u Kostelce nad Labem měly být jezera. Trochu se motáme, jsme v obci Křenek, ze silnice je vidět, že tu koupání je a tak parkujeme na velkém parkovišti a jdeme za dalšími , kteří to tu asi znají. Vcházíme do borovicového lesa, po pravé straně je jezero lemované písečnými plážemi. Voda je čistá a tak hup do vody. Nádhera, nádhera!! Když se člověk nabaží báječné koupele tak ještě musíme trochu prozkoumat okolí. Mimo písečných pláží a koupání zde je základna pro vodní lyžování Water Ski Club.  Sedíme na břehu a pozorujeme kreace vodní lyžařky. Na velké pláži je v sezóně rušno, ale kolem jezera jsou i menší a klidnější plážičky..

Vstup se neplatí, u pláže by měly být kiosky s občerstvením, mobilní WC.

Křenecké jezero

Křenecké jezero – jezero o rozloze asi 18 ha s průzračně čistou vodou známá rekreační oblast – Křenek – Ovčáry . Písčité pláže a jezero je ze tří stran obklopené poli a zbytek lesem. Jezero vzniklo intenzivní těžbou písku v místě , kde býval kopec Na Homolce. Kopec převyšoval okolní krajinu asi o 20 metrů. Těžba tady probíhala v letech 1958 – 1963. V letní sezóně je u jezera otevřen kemp Kačer s restaurací a parkovištěm. V okolí jezera jsou soukromé rekreační objekty chalupy. K jezeru se dostanete i vlakem, buď do Stanice Ovčáry nebo Dřísy.

jezero Křenek

Water Ski Club

Water Ski Club – klub patří mezi 25 fungujících základen vodního lyžování v ČR a svou vybaveností patří k nejlepším v Evropě!!  Klub je na opačné straně jezera a přístup k němu je po soukromé cestě. Objekt  oplocen , klubovna s krbem a kulečníkem, vedle jídelna pro 100 strávníků. V areálu je antukové hřiště a trampolína. Na vodě pak garáže pro čluny, věž pro rozhodčí, na vodě tratě pro slalom, skoky a skokanský můstek. Klub je vhodný pro sportovní a rekreační lyžování i  pro odpočinek.

Ovčáry Křenek

Kam na dobrou  rybku ?

Jezero leží na kraji obce Křenek a maliu částí zasahuje do obce Ovčáry. Po báječném koupání  jsme vyzkoušeli asi dva kilometry v obci Dřísy vzdálený Kapr klub Křenek. V pěkném prostředí u vody zde nabízejí grilované, čerstvě vylovené pstruhy, steaky , saláty. My jsme ochutnali pstruha s opečenými brambory. Mňam. Místo je asi velmi oblíbené, my zde byli v podvečerních hodinách a bylo tu velmi živo a všechny stoly byly plně obsazeny. KŘENEK – vesnička se nachází při mrtvém  rameni Labe 3 km východně od Kostelce nad Labem.

Kapr klub Křenek
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *