• Menu
  • Menu

Kuks – Vánoční trhy 2018

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Kuks – Vánoční trhy 2018

Vánoční trhy a prohlídky na Kuksu

Je neděle 18. listopadu. Míříme do Krkonoš za naší nemocnou maminkou. Venku je vlezlo a na dnes hlásí i první chumelení. V autě je teplíčko.  V rádiu zrovna hlásí, kdo pojedete na vánoční trhy do Kuksu, pro vaše pohodlí a klid raději volte dopravu vlakem. Parkoviště jsou přeplněná! Vánoční trhy, narváno, cože proběhne mi hlavou?

Kuks

Před námi policie řídí dopravu, ze všech stran kolony aut a světe div se, my jsme právě v Kuksu! To přeci není náhoda a tak neplánověně odbočujeme na jedno z řízených parkovišť.

Vánoční trhy Kuks

Vánoční trhy

Kuks se pyšní na kopci, všude se hrnou davy lidí. Je slyšet hudba a ve vzduchu je cítit vůně svařeného vína, pečených kaštanů, voňavého cukroví a vánoček, pořádný nápor na naše hladové chuťové buňky. Stánků tady je opravdu hodně. Lidé kupují nejenom dobroty, ale také už dárky k vánocům.

Vánoční trhy Kuks – vánoční ozdoby

Máme hlad a tak si nejdříve kupujeme klobásku, pak slané oříšky, oříškový rohlíček a zelňačku. Projdeme všechny stánky. Překvapuje nás rozmanitost i úroveň prodávaného zboží. Zručný kovář, výrobky z keramiky, švadlenky, pekaři, výrobci domácích klobás a uzenin, výrobci zdravých šťáv a moštů, medoviny. Oblečení a dřevěné mísy, vánoční ozdoby a věnce, svíčky.

Vánoční trhy Kuks – vánoční ozdoby

Vyslechneme si ještě krásnou pohádku o šafránu z Iránu, také trochu toho šafránu zakoupíme, ještě tvarohovo-makový koláček pro maminku a pak už pokračujeme do Svobody nad Úpou. Byl by hřích jet kolem a nezastavit na krásném barokním Kuksu!

Vánoční trhy Kuks – kovář

Listopadové trhy a prohlídky na Kuksu

Vánoční trhy v Kuksu se konají ve dnech 17.-18. listopadu a ještě 24.-25. listopadu od 9 do 16 hodin,  přímo v centru  bývalých barokních lázní v Kuksu.

Pro nás všechny je zde připraveno  na 130 stánků českých řemeslníků, výrobců a prodejců typicky vánočního sortimentu s ukázkami  tradičních řemesel, součástí je také představení lidového loutkáře a hudební vystoupení.

Vánoční trhy Kuks – kovář

Turistická sezona už sice končí, ale během těchto dvou listopadových víkendů je  možnost prohlédnout si hospitál v celé jeho kráse, naposledy bude otevřena expozice Historie lékáren Českého farmaceutického muzea a základní prohlídkový okruh Hospitálu Kuks.

Během konání akce je zajištěna mimořádná vlaková doprava.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *