• Menu
  • Menu

La Fabrika – Indonéský večer

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » La Fabrika – Indonéský večer

V neděli 9.12. se uskutečnil velký indonéský večer v La Fabrika v Praze. Benefiční večer byl pořádán organizací Kintari foundation ve spolupráci s indonéskou komunitou v Praze a Indonéským velvyslanectvím na podporu obětem nedávného zemětřesení na ostrovech Lombok a Sulawesi.

Kintari -Sára

 

 

 Večer plný indonéského tance, hudby, tradičního  jídla s řadou  zajímavých hostů. Tím nejvíce očekávaným hostem, nejenom pro mě, byl jistě slavný cestovatel, fotograf, vysokoškolský profesor, novinář, etnograf a spisovatel Judr. PhDr. Miloslav Stingl. Jeho charisma a humor potěšily všechny návštěvníky krásného večera.

Judr. PhDr. Miloslav Stingl

Ve večeru nabitým energií a barvami se představil bambusový orchestr Angklung Praha, indonéské tanečnice ze skupiny Kintari v tancích z různých ostrovů, vystoupíl hudebník Matěj Diviš, taneční skupina Matahari, indonéský chór nebo zpěváci Rony Marton a Lauren Krismadewi. Dalšími byli nádherný dračí tanec, módní přehlídka tradičních krojů, bojové umění pencak silat nebo slavný hromadný řadový tanec saman.

La Fabrika – Indonéský večer

Během večera byla slavnostně pokřtěna nově otevřená školka Kintari foundation na Lomboku.
Výtěžek ze vstupného bude v plné výši věnován Kintari foundation na nákup humanitární pomoci obětem zemětřesení na ostrově Lombok a Sulawesi, které nedávno zasáhlo ničivé zemětřesení.

La Fabrika – Indonéský večer

Kintari

Kintari bylo založeno v roce 2006, aby v Čechách jako jediná česko-indonéská skupina prezentovala indonéské umění v rámci svých komponovaných pořadů a získávala tak prostředky na realizaci rozvojových projektů na Lomboku. V současnosti Kintari sdružuje řadu umělců, studentů, cestovatelů, učitelů, lékařů a dalších zájemců o Indonésii a asijskou kulturu. Od svého založení vystoupila skupina Kintari se svými pořady o Indonésii v mnoha městech České i Slovenské republiky. V tanečním studiu Kintari lektorky indonéských tanců vedou kurzy pro veřejnost a pořádají také workshopy pro skupiny, školy a individuální lekce. Dobročinný internetových obchod Kintari nabízí jedinečné rukodělné výrobky z Indonésie. Výtěžek z prodeje podporuje ve vzdělání chudé děti z ostrova Lombok. Zakladatelka sdružení teatroložka a tanečnice Jana Wolfová přednáší o Indonésii, místní kultuře a zvycích v rámci přednášek pro školy i pro veřejnost, které skupina doplňuje o tradiční tance, přehlídku krojů či ochutnávku indonéských specialit. Kintari tak nejen představuje Indonésii a její krásy různými uměleckými formami, ale navíc těmito projekty pomáhá chudým dětem v Indonésii, kde Kintari podporuje dvě základní školy a provozuje vlastní školku.

La Fabrika – Indonéský večer

La Fabrika

Komplex vznikl propojením, přestavbou a dostavbou několika továrních objektů z počátku dvacátého století, umístěných mezi ulicemi Dělnická, Komunardů a Přístavní, podle návrhů ateliéru KAVA. Industriální původ propůjčil La Fabrice zvláštní půvab a originalitu. Kulturní centrum se nachází v pražských Holešovicích. Víceúčelový prostor, vhodný pro vznik a prezentaci audiovizuálních projektů,  divadelních a tanečních forem vyžadujících netradiční prostorové řešení, multimediální expozice, performance, přednášky, workshopy, ale i společenská setkání, výstavy, koncerty i divadelní představení klasického typu.

Indonéský večer Praha – Kintari

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *