• Menu
  • Menu

SALM MODERN #1: MOŽNOSTI DIALOGU

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » SALM MODERN #1: MOŽNOSTI DIALOGU

Výstava v  Praze 

Včera 1.12.2018 proběhlo v Salmovském paláci zahájení výstavy – Možnosti dialogu. Touto vernisáží byl současně představen nový koncept, který vytvořila Národní galerie – cyklus Salm modern. V rámci tohoto cyklu bude NG spolupracovat s mladými současnými umělci jak ze světové, tak domácí scény. Tato výstava vznikla ve spolupráci s drážďanskou Staatliche Kunstsammlungen a bude k vidění po dobu jednoho roku až do 1.12.2019. Výstava prezentuje díla ze Schenkung Sammlung Hoffmann.

Možnosti dialogu

Najdete tu například práce Mariny Abramović, Güntera Bruse, Olgy Černyševové, Keitha Haringa, Andyho Warhola, a od českých umělců díla Josefa Bolfa, Jiřího Černického, Krištofa Kintery, Františka Skály, Vladimíra Skrepla, Kateřiny Šedé a dalších. Téma i název výstavy je inspirován krátkým filmem Jana Švankmajera. Dialog probíhá jak mezi jednotlivými díly tak mezi dílem a divákem. Jak řekl při zahájení ředitel NG, dialog zde dokonce probíhá i mezi samotným Salmovským palácem a jeho přímým sousedem – Pražským hradem. Chce tedy komunikovat i tímto směrem a otevřeně vyjadřovat své názory.

Možnosti dialogu
Sára Schlitzová
Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *