• Menu
  • Menu

La Gacilly, Francie

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » La Gacilly, Francie

Město, kde se zrodil Yves Rocher

Napadlo vás někdy, jak asi vypadá místo, kde se zrodila světoznámá kosmetická značka Yves Rocher? Mě ne. O kosmetiku se totiž moc nezajímám. Domovem této údajně „bio“, „přírodní“ a samozřejmě také „rostlinné“ kosmetiky je malé městečko La Gacilly, které stojí za návštěvu i když zrovna nebudete chtít nakoupit slevněné produkty značky Yves Rocher.

Letní festival fotografií

La Gacilly (čti La-gasij) se nachází přibližně 60 km jihozápadně od hlavního bretaňského města Rennes. Přestože se jedná o malé kamenné městečko, ve kterém žije přibližně 2500 obyvatel a za zmínku zde stojí tak akorát dva menhiry a kostel Sv. Mikuláše z 19. století, každé léto sem přijíždí další tisíce návštěvníků. Důvodem není jen podniková prodejna kosmetických výrobků Yves Rocher, ale hlavně každoroční výstava velkoformátových fotografií.

La Gacilly
La Gacilly

Ta letošní se zabývala hned několika hlavními tématy- Přírodou, hlavně tedy její mizející arktickou částí a Lidmi. Velkým tématem se stal trend evropské migrace. Zajímavým žánrem byly i fotografie s tématem afrických a indických dolů a horníků, kteří mnohdy „kutají“ holýma rukama. Hostem letošního ročníku byla i japonská fotografie, reprezentovaná minimalistickými černobílými fotografiemi.

Fotografie jsou každoročně rozesety po celém městečku. Že je o festival zájem, pochopíte hned u prvního ze třech přeplněných parkovišť. Poklidné umělecké ulice, které ve svých přízemních patrech nabízí ručně tkané látky, šperky, foukané sklo, malířské a umělecké potřeby a třeba i ručně vyráběnou kosmetiku a mýdla se tak promění v hučící „davovou záležitost“.

Kapitolou sama pro sebe jsou pak prostory společnosti Yves Rocher, kterou zde založil už v roce 1958(!) stejnojmenný francouzský podnikatel. Přestože pan Yves Rocher v roce 2009 zemřel, jeho bilionový business žije dál a nadále se rozrůstá. (Pro představu: V roce 2009 společnost působila na pěti kontinentech v 88 zemích světa a zaměstnávala na 13 500 lidí. Obrat? 2,012 miliard dolarů!)

La Gacilly
La Gacilly

V La Gacilly se nenachází pouze ústředí celé společnosti, kde si můžete prohlídnout výstavu a zhlédnout film o historii a vzniku Yves Rocher. Společnost zde založila a spravuje také botanickou zahradu, která obnáší 1100 rostlinných druhů. V městečku nechybí ani spa hotel La Grée des Landes (Jak jinak, než se statusem „ekologicky šetrný“.), kde jsou návštěvníci opečováváni přírodními produkty společnosti. Hotelu nechybí ani gurmánská restaurace, která (jak jinak) používá bio a lokální produkty.

No a teď se vraťme zpátky k produktům Yves Rocher. Jejich marketingová strategie je nepochybně konzistentní a propracovaná do posledního detailu. Nálepky eco, bio, organic a uvidíte nalepené na každém balení. Zkusili jste ale otočit lahvičky a podívat se na složení? Zkuzte to, možná se budete divit.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *