• Menu
  • Menu

Paříž – září 2018 – Disneyland

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » Paříž – září 2018 – Disneyland

Holky dostaly ke 12. narozeninám dárek, po kterém už dlouho toužily – výlet do Disneylandu. Vyrazily jsme tam na 4 dny na konci září. Připojila se k nám ještě kamarádka s dcerou. Z Trutnova jsme vyjížděly ve 12:30 hod. a protože jsme jely ve složení dvě dospělé a tři děti, bylo jasné, že první zastávka bude na dálnici v Mekáči. Odlet s ČSA byl naplánován na 17:35 hod., ale nakonec bylo zpoždění cca o 45 minut. Cesta trvala jen necelou hodinu a půl a tak jsme po půl osmé večer dosedly na letiště Charlese de Gaulla v Paříži.

Na letišti jsme si v automatu koupily lístky na RER B (za 10,3 EUR/dospělý) a pak už nasedly do vlaku, který nás za necelých 30 minut dovezl na stanici Chatelet les Halles. Odtud jsme to k našemu hotelu Hotel De Lille Louvre měly zhruba kilometr pěšky. V hotelu nás čekalo nemilé překvapení, když nám oznámili, že na dnešní noc máme jen jeden pokoj, protože druhý není volný, i když jsme si ho rezervovaly již několik týdnů dopředu přes Booking. Bylo devět večer a my tak neměly na výběr a v pěti jsme se musely vejít do třílůžkového pokoje, což znamenalo, že jsem první noc v Paříži strávila na zemi.

Disneyland

Budíček jsme si v pátek pro jistotu daly už na 6:45 hod. – přecijen jsme měly jednu koupelnu na pět „ženských“. Pěšky jsme se po 300 metrech dostaly na stanici metra 1 – Rivoli – Louvre, odkud to byla jedna zastávka na Chatelet (lístek na místní dopravu je za 1,90 EUR nebo se dá koupit balíček 10 lístků za zvýhodněnou cenu 14,90 EUR).

Na pátek jsme měly již z Čech rezervované lístky do Disneylandu. Koupily jsme si jednodenní vstup do obou Disney parků včetně lístku na autobus z centra Paříže a zpět (106 EUR/dospělý). Odjezd byl právě z Chatelet, přičemž autobus měl zastavit vedle kavárny Zimmer. Rozhodly jsme se proto dát si snídani právě v této kavárně, abychom hned viděly přijíždějící autobus. Původně jsme se usadily venku, ale byl tam celkem kravál, takže jsme si nakonec croissant, kávu a džus vychutnaly uvnitř hezké kavárničky (10 EUR/osoba).

Disneyland

Odjezd autobusu byl sice naplánován na 8:45 hod., ale autobus nakonec přijel až v 9:10 hod. Cesta do Disneylandu nám zabrala cca 40 minut. V Disneylandu jsme si to užívaly celý den. Kolem 15:30 hod. jsme se přesunuly do druhého parku – Disney studios, což bylo na poslední chvíli, protože tento park zavírá už v 18:00 hod., tj. je asi rozumnější tímto parkem začít. Je ale pravda, že je o dost menší a těch atrakcí tam není zase až tolik, tj. i nám čas v pohodě stačil a zpátky jsme se vrátily už kolem 17:30 hod. Bylo to akorát včas, abychom viděly defilé všech známých postaviček na alegorických vozech.

Disneyland

Večer jsme znovu prošly park a navštívily znovu některé atrakce. Od 20:30 hod. se pak spustila nádherná světelná show s ohňostrojem nad typickým Disney zámkem. Kvůli ohňostroji jsme nechaly propadnout cestu zpět autobusem do Paříže, protože ten odjížděl úplně nesmyslně z parkoviště už ve 20:30 hod. Nezbývalo nám tedy než si koupit lístky na RER A (7,60 EUR/dospělý) a dojet na Chatelet les Halles. Na této zastávce se nám podařilo vystoupit až na hodně vzdáleném výstupu, který byl na Chatelet, kde jsme ráno snídaly. Znovu jsme se tedy vrátily do podzemí a metrem se vrátily na zastávku Rivoli – Louvre. Do hotelu jsem dorazily ve 22:30 hod s 18 km v nohách.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *