• Menu
  • Menu

Lago di Caldaro – Jižní Tyrolsko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Lago di Caldaro – Jižní Tyrolsko

Jezero Kalterer See /Gretl am See/. U jezera uprostřed ovocných sadů a vinic na Jihotyrolské vinařské stezce  končíme naši pětidenní cestu po farmách Roter Hahn v  Jižním Tyrolsku.

Kalterer See

Kalterer See patří k nejteplejším alpským jezerům. Jezero je  vhodné pro koupání a rekreaci , určitě si zde užijí serfaři a další milovníci vodních sportů. Půjčit si můžete šlapadla i veslice.

Lago di Caldaro – Kalterer See – Gretl am See

K jezeru Lago di Caldaro jsme přijely v období rozkvetlých jabloňových sadů v pozadí Dolomity. Jezero je nejvíce navštěvované v létě, ale po celý rok je zdejší krajina nádherná, k tomu skvělé jídlo, lahodné víno a příjemné klima. Navštívit pak můžete vinný sklípek nebo některé historické památky v okolí, hrad Corba či hrad Boymont.

Lago di Caldaro – Kalterer See – Gretl am See

 

Víno a Jihotyrolská vinařská stezka

Kolem jezera se dá jet na kole, stezka která tudy vede pokračuje po Jihotyrolské vinařské stezce. Cyklostezky vedou vinicemi a jabloňovými sady.

Lago di Caldaro – Kalterer See – Gretl am See

U jezera se rozkládá více jak 700  hektarů vinic. Zdejší víno „vinum de caldaro“ je písemně zaznamenané r. 1220, jeho původ je ještě mnohem starší. Víno se nazývá Kalteresee. V okolí Kaltern díky příznivému klimatu dozrávají fíky, mandle i japonské mišpule. Bílá vína pěstují v okolí Tramínu, červeným se daří na slunečných stráních nad jezerem.

Lago di Caldaro – Kalterer See – Gretl am See

Ubytovat se můžete v kempu, penzionu, hotelu, které tato oblast nabízí svým návštěvníkům.

Lago di Caldaro – Kalterer See – Gretl am See
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *