• Menu
  • Menu

Termální lázně Merano /něm. Meran/

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Termální lázně Merano /něm. Meran/

Bylo by hříchem nenavštívit město Merano, když jsme odtud nějakých 20 km. Město leží v nadmořské výšce 300 metrů. Nejenom lázeňské město samotné, ale i pohled na panoramata a horu, která má výšku téměř 3300 metrů nad mořem Hohe Weiße a  patřící do přírodního parku Texelgruppe, stojí za to! Město se nachází v údolí Adiže na rozhraní Ötztalských Alp, Ortles a Sarntalských Alp.

Merano – termální lázně, řeka Passirio (Passer)

Pětidenní pobyt a výlety po statcích Roter Hahn, výlet do hor i na krásné zahrady Trauttmansdorff  a návštěva města Merano jsou vyvrcholením poznávání Jižního Tyrolska a této oblasti.

Lázně Merano

Procházíme krásné lázeňské město, poté kupujeme lístek na 2 hodiny do zdejších vyhlášených lázní, známých pro své teraupetické vlastnosti, léčbu a  úlevu od bolesti, účinek na cévy i dýchací systém a s dobrými výsledky  pro alergiky. Lázně se nacházejí uprostřed města, podél teče řeka Passirio (Passer), přes kterou se k lázním z pěší promenády dostanete přes most.

termální lázně Merano

Je všední den, velké teplo a lidí tak akorát. Specialitou lázní je termální bazén s vodou obsahující radon. Při slunění i plavání v bazénech pozorujeme nádherné okolí s vysokými horami.

Bazény  jsou umístěné ve velké prosklené hale i v parku. Park pak nabízí místa s lehátky, kde se můžete slunit nebo procházet, je tu i leknínové jezírko.

Lázně jsou otevřené od roku 2005. Krásné vnitřní interiéry jsou navrženy od italského architekta a designéra Mattea Thuna. Voda je do lázní čerpána z blízkého Monte San Vigilio.

termální lázně Merano

Vstupné

Lázně jsou otevřené celoročně.Celodenní vstup je pro dospělého cca 18,50 € ve všední den, 20,50 € o víkendech a svátcích. Dalších 6 € se ke vstupnému připočítává za vstup do sauny. Děti platí za celodenní vstup ve všední dny 11,50 €, o víkendech 13,50 €. Taky je možné koupit si vstup pouze na 2 nebo 3 hodiny.

termální lázně Merano

Návštěvníci Merana přijížději do lázní na delší dobu kvůli léčbě různých onemocnění, do lázní přicházejí i turisté, kteří Meranem jen projíždějí nebo si chtějí odpočinout po pěších nebo cyklistických vysokohorských túrách.

Merano
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *