• Menu
  • Menu

LANDSCAPE FESTIVAL ŽiŽKOV

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » LANDSCAPE FESTIVAL ŽiŽKOV

Festival na Nákladovém nádraží Žižkov.

Jdeme na Nákladové nádraží Žižkov, kde se koná výstava krajinářské architektury, které v naší zemi zatím není věnována taková pozornost, kterou by si tento obor zasloužil.

Landscape architecture Žižkov
Landscape architecture Žižkov

Výstava v nevšedních industriálních  a určitě zajímavých prostorách  kulturní památky, kterou Nákladové nádraží Žižkov je, si dalo za cíl oživit tyto prostory a návštěvníky seznámit a zvýšit povědomí o české architektonické a urbanistické obcí a o rozsahu a smyslu oboru krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře a k veřejnému prostoru. Na festivalu najdete prezentaci příkladů evropské krajinářské architektury. Na výstavě je proto možné také shlédnout revitalizaci industriálních areálů v Německu, které  je v tomto směru velmi aktivní a kde je možné hledat nejenom inspiraci, ale také motivaci a větší zkušenost. Další, neméně zajímavé, jsou prezentace činností významných českých neziskových organizací, které se podílejí na osvětě v rámci využití veřejného prostoru  či krajiny.

Landscape architecture Žižkov
Landscape architecture Žižkov

Výstava, která byla rozvržena do letních prázdninových měsíců , je určitě pro návštěvníky zajímavým nejenom místem, ale i tématikou a atmosférou,  kde je možné strávit volný čas a se zájmem vstřebat některé myšlenky a počiny, které nádraží nabízí. Na výstavě je  možné se seznámit s některými studentskými projekty.

Na výstavě je v provozu například  netradiční kavárna s posezením, zábavné je také se třeba pohoupat na jednoduchých houpačkách , které se vznášejí nad kolejištěm….

Denně je možné shlédnout výstavu od 13 hodin – do 21 hodin.

Vstup na výstavu LANDSCAPE  FESTIVAL 2014  je ZDARMA.

Landscape architecture Žižkov
Landscape architecture Žižkov

Výstava potrvá do 9.9.2014

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *