• Menu
  • Menu

Dendrologická zahrada v Průhonicích

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Dendrologická zahrada v Průhonicích

Jiřinky v Dendrologické zahradě

Slib meteorologů, že bude o víkendu a v další dny babí léto, se kupodivu splnil. Po sobotním vydařeném výletě na vinobraní do Mělníka, zůstalo v nedělní podvečer jenom pár hodin. Původní plán jet na nějakou pěknou rozhlednu nám časově nepasoval a tak padl los na výlet do Dendrologické zahrady v Průhonicích.

Měly  jsme to štěstí, že jsme stihly ještě poslední den výstavy Jiřinek. A že bylo na co koukat. Mně se nelíbila ani tak skladba  a barevnost celých záhonů, ale jednotlivé kousky, to byla opravdová nádhera. Malé  a velké květy Jiřin od jemně bílé až po černou  se jmény od romantických, jako je Sára, až po jména hudebních skladatelů.

výstava Jiřin Dendrologická zahrada Praha

V zahradě jsme vydržely až do zavírací doby. Zahrada i na dalších místech vyzařovala začínající barevné obrazy podzimu a  večerní slunce svými paprsky kouzlilo na hladině rybníka. Krásným rozloučením se zahradou byly pak fialkové ocúny, které vznešeně trčely uprostřed louky.

ocúny
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *