• Menu
  • Menu

Ledové komiksové sochy – Galerie Harfa

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Ledové komiksové sochy – Galerie Harfa

Když sochy pláčou

Už když jsem někde zahlédla upoutávku na ledové sochy nemohla jsem se dočkat. Vlastně jsem nikdy žádné „naživo“ neviděla. Při sledování počasí mi trochu zatrnulo. O víkendu má být nad nulou. To je teda pech!

Je neděle, jsem před obchodním centrem Harfa, kde jsem byla naposledy v roce 2011 v Dinoparku, který se nachází na střeše Galerie Harfa.

Ledové sochy s tématikou komiksových postav

8. ročník festivalu ledových soch /26. leden 2019 – 27. leden 2019/

Trochu bloudím, na střechu se dostanete z patra, kde jsou restaurace. Je poledne a tady je plno. Mířím k místu, kde stojí ledové sochy, některé se ještě tvoří a dotvářejí. Za pár hodin budou vyhlášeny 3 nejlepší!

Festival ledových soch v Galerii Harfa 2019 -Pepek

Sochaři vytvořili z ledových kvádrů opravdové postavy.  Děti, které přihlížejí, vykřikují jména, které znají.

Letos je to už 8. festival ledové krásy. Sochy, které vypadají jako ze skla, jsou nasvíceny barevnými světly. Škoda, že nesvítí slunce, paprsky by vytvořily barevnou symfonii. Napadá mě, že hlavně ať nesvítí, už takhle kapky narušují vysekané obličeje. Sochy pláčou, někde chybí kus ruky, oděvu, nos…

Festival ledových soch v Galerii Harfa 2019 – taje…

Komiksové postavy

Obdivovat můžete Capitana Ameriky, Thora či pavoučího muže Spidermana, komiksovou postavičku, netopýřího muže z dílny DC Comics Inc., Batmana, postavičky ŠmoulůTransformers, Želvy Ninja, kocoura Garfielda a  Pepka námořníka a také hrdiny českého komiksu Čtyřlístek.

Festival ledových soch v Galerii Harfa 2019

Kolem soch jsou zbytky ledových kostek a  ledová tříšť. Je to krásné. Nevím, který umělec a která socha vyhrála. Pokud paní zima dovolí, ledové sochy tu zůstanou až do chvíle než roztají.

Festival ledových soch v Galerii Harfa 2019

Veřejné bruslení Galerie Harfa

Na střeše Galerie Harfa si můžete také zabruslit!

Denně 15-18.30 hod

Pro děti s doprovodem : denně 13-14.30 hod

Večerní bruslení : sobota 19-20.30 hod

Veřejné bruslení Galerie Harfa

Vstupné 50 Kč/vstup děti do 150 cm zdarma

Po dobu veřejného bruslení je k dispozici půjčovna bruslí vedle kluziště , cena zápůjčky: 60 Kč (brusle pro dospělé) 30 Kč (brusle pro děti do velikosti 30).

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *