• Menu
  • Menu

Lesopark Hostivař

Park u vodní nádrže Hostivař

V druhé polovině minulého století začala v bezprostřední blízkosti tehdejší Prahy výstavba obytných panelových domů, nazývaných sídliště. Na jejím jihovýchodním okraji bylo postupně vystavěno asi největší sídliště v České republice, sídliště Jižní Město. Jelikož všichni tušíme, jak se žije v panelových domech, bylo tehdy novým Pražanům zbudováno i jakési rekreační zázemí. Na převážně zemědělské půdě okolo vodní nádrže Hostivař vzniká rozsáhlý, stejnojmenný lesopark.

Lesopark Hostivař

Rekreační a sportovní aktivity

Hostivařský lesopark nabízí na své rozloze skoro 150 hektarů skutečně nepřeberné množství nejrůznějších aktivit. Celá oblast je protkána množstvím pěších cest a cyklostezek. Na děti tady čeká několik hřišť, s nově zrekonstruovanými dřevěnými hračkami a prolézačkami. V západní části najdeme ZOO koutek Divoká zahrada Hostivař, kde jsou ke spatření mufloni, bílí jeleni, vodní ptactvo a další živočichové.

Divoká zahrada Hostivař

Na šancích

Pro sportovce byl nově vybudován areál Na šancích, kde je možné si zahrát fotbal na umělé trávě, pískový volejbal nebo třeba minigolf. U samotné přehrady se dá samozřejmě v létě slunit na vyhlídkovém molu a pro odvážné, kteří se nebojí zelené vody, je i příležitost pro koupání. Milovníkům adrenalinu poslouží lanové centrum. V zimním období se sem dá vyrazit na běžky nebo bobovat. V případě tuhých zim si můžeme zabruslit na vodní hladině.

Vodní nádrž Hostivař

Naučné stezky

Územím také prochází dvě naučné stezky a červená turistická značka. Díky nim se máme možnost dozvědět něco o historii Hostivaře a povodí Botiče. Cestou uvidíme krásné kouty pražské přírody, ale taky třeba zbytky keltského hradiště, polorozpadlý zámek Petrovice, kostel svatého Jakuba Staršího a ti zdatnější turisté se dostanou podél Botiče až do Průhonic do tamějšího zámeckého parku nebo dendrologické zahrady.

Kostel sv.Jakuba Staršího
Martin Pišín

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *