• Menu
  • Menu

Letiště – Tropical Islands

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Letiště – Tropical Islands

Bývalé největší vojenské letiště v NDR – dnešní Tropical Islands

V roce 2004  se hala Tropical Islands  otevřela pro první návštěvníky. Na části bývalého vojenského letiště najdete kus exotiky, za kterou se vypravují nejenom Němci, ale také Češi a celá Evropa. Možná mnohé překvapí, že  na místě dnešního Tropical Islands bylo vojenské letiště a letecká škola Brand-Guben ,  založené v letech 1938-1945.  V  letech 1943-44 sloužilo letiště  jako základna Luftwaffe.  Na konci 2.světové války sloužilo jako transportní letiště při přípravě operací země-vzduch .

Tropical Islands - vojenské letiště
Tropical Islands – vojenské letiště

Největší vojenské letiště v NDR

V roce 1945 bylo letiště obsazeno sovětskou armádou. Vzniklo zde první a zároveň největší vojenské letiště NDR.  Kromě vojenských účelů sloužilo také při příletech státních návštěv z bývalého SSSR.

Plán na vzducholodě zkrachoval 

V roce 1992 přešly pozemky  do vlastnictví spolkové země Brandenburg, byly odvezeny nebo zničeny zásoby munice a kerosinu. Pozemky získala společnost CargoLifter AG, která zde chtěla vybudovat moderní výrobu vzducholodí, které měli sloužit k dopravě objemných nákladů. projekt na stavbu a provoz nákladních vzducholodí v Německu. Za  neuvěřitelných  89 milionů Euro si nechala vyprojektovat a postavit montážní halu o impozantních rozměrech.  Délka 360 metrů 210 metrů širokou  a 107 metrů vysokou stavbu, kterou je vidět z dalekého okolí.   Ještě dříve než společnost  stihla vyrobit první prototyp vzducholodě , byla dána do konkursu.  V roce 2002 společnost ohlásila krach a jediné, co po ní zbylo, byla obří hala s dvěma otevíracími vraty.

Tropical Islands - vojenské letiště
Tropical Islands – vojenské letiště

Tropical Islands 

Malajské konsorcium Tanjong PLC/Colin Au koupilo v orce 2003  zdejší pozemky, aby zde vybudovalo Tropical Islands. Mimo dnešního luxusního centra Tropical Islandu můžete o nějakých pár stovek metrů dále nahlédnout do už téměř zapomenuté historie starého letiště.

Tropical Islands
Tropical Islands

 

Adresa: Tropical-Islands-Allee 1 | 15910 Krausnick

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *