• Menu
  • Menu

Vánoční trhy Koblenz

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Vánoční trhy Koblenz

Pevnost Ehrenbreitstein

Vůně svařeného vína, vůně čerstvě upražených mandlí a upečených perníčků, koňské povozy, které vám ukáží krásy historických náměstí a památek, jako jsou Německý roh, kurfiřský zámek či pevnost Ehrenbreitstein tyčící se 118 metrů vysoko nad hladinou Rýna.

vánoční trhy Koblenec
vánoční trhy Koblenec

Vánoční trhy

Staré římské město Koblenec (Koblenz), ležící v srdci malebné vinařské oblasti, na soutoku Rýna a Mosely se v období adventu zaplní stánky, ve kterých si návštěvníci budou moci zakoupit výtečné pamlsky a pro své nejbližší rozmanité vánoční dárky od mistrů hrnčířů, šperkařů, dřevořezbářů a dalších. Kromě stánků nabídnou trhy také pestrý doprovodný program v podobě koncertů a dalších představení. Vánoční trhy v Koblenci patří k nejkrásnějším a největším ve spolkové zemí Porýní – Falc.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.