• Menu
  • Menu

Vánoční trhy Cáchy

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Vánoční trhy Cáchy

Cáchy – Aachen

Vánoční trh ve starobylých Cáchách /20. listopadu – 23. prosince 2015/, ve městě s úchvatným historickým centrem, je jedním z největších a nejkrásnějších trhů v Německu. Cáchy se nacházejí ve spolkové zemí Porýní – Vestfálsko. Od hranic s Belgií a Holandskem jsou Cáchy vzdálené 5 km. Dominantou města je katedrála Panny Marie neboli cášský dóm, který byl první německou památkou zapsanou do seznamu světového dědictví UNESCO. Její základy položil již v raném středověku Karel Veliký a v roce 1349 zde byl korunován na římského císaře náš panovník Karel IV.

Vánoční trhy

Stejně jako každý rok, tak i letos se okolí cášské radnice promění v ráj světel, barev, vánočních zvuků a neodolatelných vůní, které v krásném prostředí historického centra Cách vytvoří nezapomenutelnou atmosféru.  Děti se pobaví při jízdě na kolotoči, dospělí se mezitím zahřejí vynikajícím svařeným vínem. Po celý den se budou prodávat na trhu bramborové placky, vánoční cukroví a spousta dalších dobrot.

Vánoce Cáchy
Vánoce Cáchy

Světoznámé cukrovinky Printen

Cášské firmy jsou výrobou cukrovinek proslavení po celém světě. Vyrábějí se marcipánové zákusky, pečou se tu dominové kostky, sušenky Spekulatius, perníčky „Printen“. Ty posledně jmenované mají dokonce značku s chráněným označením původu – AOC. Jsou posypané ořechy, mandlemi, polévají se čokoládou, jsou bílé i žíhané. Žádný návštěvník Cách by si neměl nechat uniknout ochutnání této lahůdky. Zajímavostí také je, že původně se „Printen“ prodávaly v lékárnách, protože některé přísady (med, byliny a koření) byly s trochou nadsázky „na lékařský předpis“.

Vánoce Cáchy
Vánoce Cáchy

Cáchy jsou od Prahy vzdálené téměř 800 km a tak  na vánoční trhy do Cách se můžete vydat autem nebo   rychle a levně třeba letadlem. Nejbližším letištěm je 65 km vzdálený Kolín nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost. Z Kolína do Cách dojedete rychle a pohodlně i vlakem.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *