• Menu
  • Menu

Lom Dolní Rožínka

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Lom Dolní Rožínka

Lomy na koupání

Nedaleko Bystřice nad Perštejnem je obec Dolní Rožínka, poprvé zmiňovaná v r. 1349. Ve vsi se nachází bývalý vápencový lom, který je využíván ke koupání a rekreaci. Zaparkovat lze přímo u lomu, kde je parkoviště.

Lom Dolní Rožínka

Lom Dolní Rožínka

V lomu bylo jen pár jedinců, protože počasí dnes nebylo úplně na koupání. Lom se nám líbil a tak jsme se překonaly a vykoupaly se. Příjemné koupání, trochu opatrně, když lezete do vody, jsou tam i ostré kameny. Vodní plocha je rozdělena  na dvě části, jedna je mělčí a druhá s hlubší vodou.

Lom Dolní Rožínka

Z  jedné strany se lze přebrodit na malý ostrůvek.  Kolem lomu jsou travnaté pláže i několik laviček, část skalisek s barevnou květenou i příroda. V areálu je stánek s občerstvením, ale  dnes byl zavřený i toalety při naší návštěvě byly zavřené.

Lom Dolní Rožínka

Strašidelný zámek

Ve vsi je strašidelný zámek, upravený z původní sýpky. Historický objekt s originálními sklepními prostory dnes nabízí strašidelně-fantastickou expozici, středověké pohádkové tržiště , stylovou krčmu, čarodějné lektvary i dětský koutek.

Těžba uranu

V blízkosti obce leží jedno z největších uranových ložisek na území ČR.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *