• Menu
  • Menu

Lom Paštiky

Žulové lomy na koupání

Slejvák jako blázen. Stojíme naproti krásnému kostelu sv. Jana Křtitele, který je na kopci v obci Paštiky. Do lomu se dostanete z parkoviště doprava do lesa /proti  kostelu přes silnici/.  Žulový lom je odsud vzdálen asi 400 metrů. Uvádí se, že se dá dojet blíže k lomu, kde je závora. My jdeme pěšky po lesní  cestě až k lomu.

lom Paštiky
lom Paštiky

Lom Paštiky

Lom se dá dokola obejít lesíkem a mezi balvany. Déšť ustává, ale zem je namočená. Když už jsme tady aspoň jdeme na obhlídku. Voda po dešti nevypadá úplně čistá, ale je to asi klam. Je zde i dost listí a jehličí a tak přes to není vidět vlastně nic. Skály i kameny kolem hodně kloužou. Do vody se dá sejít po skále, kde jsme slézali my. Kamenné stupně jsou dost vysoké, takže to chce trochu mrštnosti. Naproti jsou vidět schody k vodě, jestli tam je vstup lepší nezkoušíme, opravdu to dost klouže. V lomu se dá koupat na vlastní nebezpečí! Koupání je přírodní. Zázemí žádné. Jste v přírodě a lidi se tady chovají opět jako prasátka. Igelity, plechovky, je to pořád stejné. Lom znají také potápěči. Viditelnost je horší, na jižní straně lomu je potopené rameno jeřábu, asi v hloubce 4-5 metrů.

lom Paštiky
lom Paštiky

Do lomu je zákaz vstupu, jedná se o soukromý majetek! Lidé co tam přijedou z daleka neví, jak se na lomu pohybovat a skáčou do neznámých míst. To pak vede k těžkým úrazům!!!

Obec Paštiky je částí obce Bezdědovice vzdálená asi 2 km od Blatné.

kostel sv. Jana Křtitele Paštiky
kostel sv. Jana Křtitele Paštiky
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *