• Menu
  • Menu

Telč a Slavonice – Praha Vídeň na kole 5

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Telč a Slavonice – Praha Vídeň na kole 5

Telč a Slavonice, UNESCO

Vlakové nádraží je asi 2 km od centra Pacova, což sice není daleko, ale vzhledem k počasí to bohatě stačí abych přijela mokrá jak myš. Převlíkám tričko a dávám mikinu. Ve vlaku si kupuju lístek do Kostelce u Jihlavy a pozoruju jak je venku hnusně. Najednou vidím nápis Nová Cerekev, záchvat paniky a osudová chyba je na světě- beru kolo a vyskakuju.

Nová Cerekev

Zjišťuju, že sem úplně blbá – měla jsem jet do Horní, ne Nové Cerekve. Další vlak jede za víc než 2 hodiny. To čekat nebudu, říkám si, že to přece nemůže být daleko od sebe. Jedu do města, objevuju tu synagogu, tak se ptám kudy do Horní Cerekve – je tu moc milá slečna hledá mi trasu a zjišťuju, že sem 30km od cíle – ajaja, to nepojedu. Něco málo nakupuju v místním krámku a zabíjim 2 hod čekáním na vlak :-(.  Když konečně přijíždí vlak, paní průvodčí je překvapená, že mám koupený lístek- na základě čehož zjištuju, že bych si měla koupit nový, protože do 100km nesmí být jízda přerušena. Naštěstí paní průvodčí je moc hodná a nechává mě jet na můj lístek z prvního vlaku. Přesup v Horní Cerekvi zvládnu bez problémů, bohužel pak přejedu Kostelec, takže zase čekám a o zastávku se vracim.  Pak znovu úspěšně přestupuju a díkybohu bez dalších chyb dojíždím do Telče!!! 🙂

Telč
Telč

Telč

Asi není třeba zmiňovat, že historické centrum Telče je od roku 1992 zapsáno do UNESCa. Nelze vynechat juknout se na kouzelné barevné náměstíčko s podloubím – Náměstí Zachariáše z Hradce. Dá se sem vstoupit Horní branou a na konci náměstí (nebo začátku- záleží odkud přicházíte) se nachází renesanční zámek, který je považován za skvost města. Super výhled na zámek je taky z druhé strany rybníka. Docela se připozdilo a já ještě pořádně nejedla, tak se zašívám v osvědčené restauraci u Švejka na švejkburger a 2 plzničky. Po jídle to docela vypadá, že přestává pršet a snad bych mohla i popojet. Zmýlená neplatí, zase začíná pršet a na nádraží dojíždim zase mokrá. Kupuju lístek do Slavonic, vlak jede za 30 min, tak se aspoň ohřívám v čekárně.

pohled na rybník od zámku
pohled na rybník od zámku

Slavonice

Ve Slavonicích jsem lehce před 19 hod a naštěstí už neprší. Je docela zima a chvilku přemýšlim, že bych vzala úbytko, ale není čas ztrácet čas – musim se aspoň přiblížit k Vranovu nad Dyjí.  Takže se samozřejmě zase sekám na focení. Mezitím zase začíná pršet :-(. Naštěstí to je jen přeháňka, ale se vším všudy vyjíždim až v 19:15.

Slavonice
Slavonice

Ze Slavonic po cyklotrase do Podhradí pod Dyjí

Tentokrát jedu po cyklotrasách po silnici, takže můžu střílet. V jeden moment se mezi mraky vyklube sluníčko – konečně po dvou dnech! Říkám si, že to musí být znamení, že deště jsou pryč. Se stmíváním dojíždim do Podhradí pod Dyjí – zkoušim se tam ptát po úbytku, ale paní v hospodě mi oznamuje, že si tak max můžu hodit spacák venku. To s díky odmítám – tohle totiž můžu udělat i v lese…. V nejhorším můžu dojet do Vranova-mám to asi 10km. Vyjíždim nad vesnici, kde znenadání potkávám malý přístřešek na sváču. Je rozhodnuto, kde dneska strávim noc. Dobré rozhodnutí, přichází další přeháňka a 40 km ještě takhle na večer myslim stačilo :-).

na kole následující den

na kole předcházející den

nocleh
nocleh
Ifca

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *