• Menu
  • Menu

Lom Řídelov

Máme dobrý popis cesty do lomu a tak od místa, kde parkujeme, je to sem 10 minut. Jsme uprostřed přírody, pod námi skály a lom. Je září, ale je velmi teplo a hlavně nikde ani živáčka!

Lom Řídelov

Scházíme v místě, kde kameny dělají přirozené schody až k vodě. Blížící  se podzim cukruje hladinu žlutavými lístky. Vlézt do vody nám chvilku trvá, je to hodně studený! Hup a už jsme tam, brr, ale za chvilku velká paráda. Umím si představit, tady trávit letošní horké léto.

Lom Řídelov

Lom Řídelov

Jdeme trochu prozkoumat okolí, nad lomem jsou vyšlápnuté cestičky, na stromech přidělané pytle na odpadky. Jsou tu lomy vlastně dva, rozdělené pomyslným skalním mostem. Jedno , to menší je krásně zelené a koupat se tady nebudete. Přicházíme do prostoru, kde je potápěčská základna, i dřevěné molo se vstupem do vody. Jsme v místě, kde je soukromá zóna a tak to respektujeme.

Ještě jedno osvěžující vykoupání a pokračujeme dále Vysočinou.

Koupání na vlastní nebezpečí!

Lom Řídelov

Pro potápěče

Lom z 30. let se nachází nedaleko Telče, v nadmořské výšce 633 nad mořem, hloubka až 15 metrů, průměrná hloubka  8 metrů. K vidění okouni, líni, bělice, štiky. Lom spravuje  KSP Poseidon Telč.

Možnost zapůjčení prostoru na tel. číslech: 606276872 Petrů, 602379566 Tetour. Možné i zapůjčení celého areálu včetně chatek, plnění lahví a další.
Viditelnost kolem 2. metrů.

Lom Řídelov
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *