• Menu
  • Menu

Zámečníkův lom

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Zámečníkův lom

 

Po krásném dni, kdy jsme poznávali krásy Vysočiny, jsme dostaly ještě jednu velkou odměnu a to koupání v lomu. Na lom jsme přišly úplnou náhodou, při cestě za lipovým unikátem v Kamenici pod Lipou. Auto jsme nechaly před závorou. Slunce už bylo hodně nízko a tak jsme do lomu běžely lesní cestou, abychom stihly vše do západu slunce /není to daleko od silnice/. A to, co jsme spatřily, opravdu nádhera.

Zámečníkův lom

Zámečníkův lom

Lom, kolem dokola vstupy do vody, skály, břízy, ráj! Pouze na protější straně jezera byla rodinka a tak jsme do vody skočily bez plavek a voda i teď v září a při soumraku skvělá. Možná bylo fajn, že jsme už jeden lom dnes vyzkoušely (v Řídelově) a tam byla voda opravdu dost ledová. I v přítmí bylo vidět, že voda je nádherně čistá.

Lom je v soukromém vlastnictví a využívají jej také potápěči. Ti mají možná trochu jiný názor, prý zde není moc život. Voda je kyselá s plochým dnem a přehledným terénem.

Zámečníkův lom

Zatopený lom se nachází kousek od Kamenice nad Lipou u osady Antonka. V lomu se v minulosti těžil kámen a v současnosti se používá jako přírodní koupaliště. Podobný lom jsme navštívily také v Horní Cerekvi.

Koupání na vlastní nebezpečí!

Zámečníkův lom
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *