• Menu
  • Menu

Love me – Nymburk

Kavárna s dětskou hernou – Love me

Impresum: Děti jsou pro nás stejně váženými hosty, jako jejich rodiče!

Do kavárničky jsme se Sárkou moc těšily. Sledujeme její osud od první chvíle, kdy jsme se o nápadu a jejím otevření v Nymburce dozvěděly. Oficiálně byla kavárna s hernou otevřená v říjnu 2018.

Love me -kavárna Nymburk

I když je chladno, dveře nám otevřely paprsky slunce i dětský smích. Vítá nás Terezka,  paní vedoucí a kulturní referentka, báječná ženská, maminka a žena s velkým srdcem /mimo jiné žena  s praxí v Divadle na Palmovce, či produkci MFF Karlovy Vary/.

Love me -kavárna Nymburk

Jsme v pohádkovém světě, v příjemném a vkusně navrženém interiéru, kde voní káva, ale i  jiné dobroty. Ke kávě musí být něco sladkého a tak ochutnáváme mascarpone s lesním ovocem a tiramisu. Láká nás i toust, který si dávají vedle u stolu. Ale tak hladové nejsme a tak si tuhle laskominu necháme na příště. Za námi je nádherná barevná tapeta /dovezená z Anglie/, inspirovaná  motivy zvířat z Afrického parku Savuti.  Za touhle stěnou je království hlavně pro děti. Herna a místo, kde mohou i maminky odpočívat  a relaxovat /vstup do herničky je zpoplatněn/.

Love me -kavárna Nymburk

Určitě musíme jmenovat i paní Janu, která nejenom s nápadem na zřízení kavárničky  Love me přišla,  která celý krásný interiér navrhla a která spolu s Terezkou tuhle kavárnu vybudovala. V počátcích projektu napsala toto :

Naše kavárna bude taky tak trochu kulturní centrum. Chceme opravdu velmi často pořádat dětské workshopy, koncerty, divadýlka. Také celý prostor bude úplně jinak koncipovaný. Jedna velká místnost bude celá herna, bude tam i posezení pro maminky, aby mohli být blízko těch nejmenších dětiček. Herna bude hodně interaktivní. 
Na vizualizacích jsem nešla až tak do detailů, ale bude tam např.autodráha, dětský obchůdek, bude se tam malovat, chceme tam mít skříň na kostýmy a hlavně kompletní zázemí pro péči o děti. Chceme do Nymburku přinést kulturu, zábavu a „prostor kde děti budou stejně vítanými hosty jako rodiče „

Love me -kavárna Nymburk

Jestli se vše nebo část plní musí posoudit hlavně maminky z Nymburka a okolí, které do kavárny a herny chodí a nebo ty, které sem cestu teprve najdou.

Kavárnu bylo možné vybudovat díky velké obětavosti Jany a Terezky, jejich rodin a přátel,  za přispění města Nymburk a mnoha lidí, kteří projektu fandí a na jeho uskutečnění pomohli také finančně.

Love me -kavárna Nymburk , Jana a Terezka

Informace

Love me – dětská kavárna v samém srdci Nymburka, minutu od Náměstí Přemyslovců, Náměstí Přemyslovců 9

www.kavarnaloveme.cz ,  fb:  https://www.facebook.com/detskakavarnanbk/

Otevírací doba 

Po – Pá   8:30 – 18:00

So    10:00 – 17:00

Ne    soukromé oslavy

Love me -kavárna Nymburk – Terezka

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.