• Menu
  • Menu

Pavlíkov – Galerie Anderle

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Pavlíkov – Galerie Anderle

Pavlíkov

Městys Pavlíkov leží ve Středočeském kraji nedaleko Rakovníka, na západním okraji CHKO Křivoklátsko. Obec byla založená před rokem 134. Za vlády Jana Lucemburského byl Pavlíkov uváděn jako manství Křivoklátské.

Pavlíkov

Kostel svaté Kateřiny v Pavlíkově

Barokní objekt pochází z druhé poloviny 18. století /1776-85/, historie kostela v Pavlíkově sahá do 14. století,  V blízkosti kostela se v minulosti nacházela kaple sv. Vojtěcha, obklopená hřbitovem. V roce 1950 byl kostel zrušen a odsvěcen. V roce 1981 kostel převzalo do správy okresní muzeum a galerie v Rakovníku, které plánovalo využít kostel jako depozitář. Tomu měla předcházet nutná oprava kostela. Jelikož se muzeu nepodařilo získat na opravu peníze, požádalo o zrušení památkové ochrany kostela a jeho demolici. Žádost byla naštěstí zamítnuta. Kostel je  nemovitá kulturní památkou.

Pavlíkov – kostel sv. Kateřiny

V obci Pavlíkov najdete zděnou i roubenou lidovou architekturu. Západně od městyse byla r. 2015 na Senecké hoře postavena rozhledna.

Rozhledna Pavlíkov

Galerie Anderle

Pavlíkov je rodištěm výtvarníka,  malíře, grafika a ilustrátora Jiřího Anderleho, který  se narodil 14.9.1936. V roce 2006 byla v budově obecního úřadu v Pavlíkově otevřena Galerie J. Anderleho

Městys Pavlíkov
a Nadace Milady a Jiřího Anderlových

Jiří Anderle – obrazy, kresby, grafiky

Šest dekád tvorby (1954-2014)
Primární umění Afriky

Sochy a rituální díla afrických domorodců

Pavlíkov – Galerie Anderle

GALERIE ANDERLE
Pavlíkov 185 (vedle kostela, budova městyse)

Galerii  je otevřena denně od 12 do 18 hodin.

Mimo otevírací dobu lze vstup objednat na tel. číslech

731 523 601, 731 523 606,

Vstupné dobrovolné

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentář