• Menu
  • Menu

Lucemburk -Luxembourg – malé velké město

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Lucembursko » Lucemburk -Luxembourg – malé velké město

Asi každý z nás o tomto městě už někdy slyšel.  Toto město je velmi malé, ale bohaté a silné. Vždyť se zde nacházejí všechny možné instituce Evropského významu, jako Evropský soud Evropská komise a další. Město má velice strategickou polohu, pokud plánujete například cestu do Paříže vlastním vozem, je to velice příjemná zastávka. Malebné město je hlavním městem  velkovévodství  Lucemburského, lucembursky Groussherzogtum Lëtzebuerg, německy Großherzogtum Luxemburg a francouzsky Grand-Duché de Luxembourga nachází se na velice strategickém místě přímo mezi státy Belgie, Německo a Francie, což umožňuje během 30 minut navštívit jakoukoliv z těchto zemí. Celé velkoknížectví má přibližně půl milionu obyvatel, úředními jazyky jsou lucemburština, němčina a francouzčtina.Tato země je zakládajícím členem několika mezinárodních organizací jako Beneluxu, NATO, EU a OECD. Hlavním a největším městem je Lucemburk.

Lucemburk státní opera

Podle Mezinárodního měnového fondu má Lucembursko velmi rozvinutou ekonomiku se jedná o nejvyšší nominální HDP na jednohpo člověka na světě. Lucemburk má podle posledního sčítání z roku 2002 82 268 obyvatel. Leží na skalnatém masívu nad soutokem řek Alzette a Pétrusse a je významným bankovním a administrativním centrem. Složitý členitý terén je překonáván pomocí 100 mostů různých tvarů a velikostí, které oddělují obytnou část od té administrativní, a které patří pro své nádherné pohledy na město mezi časté turistické cíle. Historicky sloužilo město Lucemburk jako vojenská pevnost, což do dnešního dne dokládá systém opevnění, městských hradeb a podzemních katakomb.

Luxembourg

pozoruhodnost je katedrála Notre Dame ze 17. století, pod kterou se nalézá krypta českého krále Jana Lucemburského. Mezi další pamětihodnosti lze přiřadit velkovévodský palác, kde sídlí Od roku 2000 velkovévoda Henri I. De Luxembourg., obchodní třídy Grand Rue, náměstí Place d’Armes. Velice příjemné je sejít do historického jádra města, oblasti Petrousse, která je volně přechází do parkové úpravy v údolí města.

Luxembourg

Zajímavé je, že jedním z partnerských měst je Praha.

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *