• Menu
  • Menu

Lucembursko Luxembourg – země i město

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Lucembursko » Lucembursko Luxembourg – země i město

Lucembursko, které se oficiálně nazývá Velkovévodství lucemburské. Je to poměrně malý stát západní Evropy, který sousedí s Belgií, Německem a Francií. Celé velkovévodství má pouhých půl milionu obyvatel. Je to velice strategicky významná země, která je mimo jiné zakládajícím členem Beneluxu, NATO, EU a OECD a zároveň jeho hlavní město Lucemburk, kde žije převážná část obyvatelstva, je sídlem mnoha důležitých institucí jako Evropský soud, Evropská Komise,…. Podle Mezinárodního měnového fondu má tato země ekonomiku s nejvyšším nominálním HDP na jednoho člověka na světě. V současnosti je velkovévodou Henri I. De Luxembourg.

Jenže Lucembursko není jen Lucemburk, ale spousta malých příjemných městeček, krásná krajina, hodně podobná té naší, výjimkou nejsou ani pískovcové skály a nebo lesy plné hub, překrásná říční krajina, vinohrady a všudypřítomní milí a veselí lidé, staré hrady a zámky, upravené silnice a nezpoplatněné dálnice.

Je to také příjemná zastávka cestou do Francie nebo Belgie.

 

Úředními jazyky jsou angličtina, francouzština a lucemburština.

 

 

 

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *