• Menu
  • Menu

BOTANICUS

Vůně levandule a rýžování zlata – výlet s dětmi

Botanicus – historické centrum řemesel a umění a Bylinné zahrady.Po zaplacení vstupu si připravte korunky, za které vám budou směněny groše. Ty  se vám jistě budou náramně hodit a budete  je potřebovat při návštěvě městečka. Dá se za ně koupit spousty věcí a určitě budete muset něco zaplatit třeba při rýžování zlata nebo když si budete chtít udělat pěknou svíci…a až vám vyhládne tak třeba nějaký ten groš utratíte za dobrůtky.  Historické centrum řemesel a umění : v  malém historickém městečku se seznámíte s různými řemesly : provaznictví, kamenictví, hrnčířství, kovářství, mlynářství….na několika místech můžete navštívit řemeslné díly  a také si vyzkoušet um třeba při výrobě ručního papíru, výrobě svíček..

Botanicus – výlet s dětmi

Určitě Vás nadchne možnost vyrýžovat si trochu zlata ve zdejším rýžovišti zlata, nebo zkuste štěstí při lukostřelbě.               Na každém rohu zavadíte o velké i malé postavičky v dobových kostýmech a šatech.

Vůně specialit , která se line celým městečkem vás jistě také brzy přiková  ke stánkům s občerstvením , kde sličné kuchařky pro vás připraví  lahodné palačinky, či jiné delikatesy.

Můžete také zajít na malý rink obklopený hledištěm, kde se několikrát za den konají pořady a atrakce pro návštěvníky.

Rýžování zlata

 

Když vás ruch městečka omrzí vydejte se do krásných zahrad , dejte pozor , aby jste se neztratili v zeleném bludišti, pokud budete mít štěstí jistě vás   omráčí vůně všudypřítomné levandule i  dalších voňavých bylin,  v zeleninové a užitkové  zahradě můžete spatřit obrovské hlavy zelí , divotvorná rajčata, nebo třeba petrželku, trochu exotiky objevíte v zahradě orientální a jistě rádi projdete v ovocném sadu nebo v sadu rakytníku řešetlákového…V zahradě Klášterní můžete narazit na princezny, možná nejsou pravé , ale  každá nevěsta, kterou zde můžete potkat, jim může konkurovat.

Botanicus -Výběhy se zvířátky

V malých výbězích můžete pozorovat skotačivá kůzlátka nebo další pro děti neodolatelná domácí zvířátka Malé seskupené domečky jsou domovem pracovitých včeliček.

Zahrady : slouží pro ekologické pěstování rostlin a zároveň slouží pro relaxaci  a poučení návštěvníků. Firma Botanicus usiluje od svých počátků o spojení tří základních principů : ekologické pěstování kvalitních surovin, jejich následné zpracování a prodej výrobků ve vlastních obchodech. Firma Botanicus byla založena v r. 1992. Firmu zakládali manželé Hradečtí a dnes jsou jejími jedinými vlastníky. Firma se nyní rozkládá na ploše asi 30 ha.

slunečnice

Firma se svými výrobky expanduje na ruský, evropský a nyní i asijský trh.

Zajímavost : v roce 2000 při své oficiální návštěvě České republiky navštívil Botanicus princ Charles H.R.H. (‚The prince of Wales)

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *