• Menu
  • Menu

Davos lyžování

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Švýcarsko » Davos lyžování

Švýcarská dokonalost a krása, DAVOS

DAVOS, je ta správná volba pro milovníky zimních sportů. Je zde vyžití pro sjezdaře, běžkaře , snowboardisty, sáňkaře, bruslaře, včetně tréninkových a sportovních škol. Mohou to zde zkusit začátečníci a jsou  zde připraveny sjezdovky a programy pro vaše děti . Najdete zde 5 lyžařských areálů – Pischa, Jakobshorn, Rinehorn, Madrisa, Parsenn  se stovkou sjezdovek různých stupňů obtížnosti a délkou čítající něco málo přes 300 km. Nejdelší sjezdovka Weissfluh je dlouhá 12 km s 2000-metrovým převýšením. Vleky a lanovky doplňují pověstné vláčky.

Davos – lyžování s dětmi

Parsenn- pokud se sem necháte vyvést obří kabinou pro lyžaře a nebo si uděláte výlet jedním z červených vláčků nebudete litovat. Nádherná vyhlídka,  včetně pod vámi se rozprostírajícího města  Davosu.

Jacobshorn – pokud vyjedete nahoru a budete také trochu chtít si užít a odpočinout , je dobré zastavit u horské boudy Jatzhutte , pokochat se výhledem , dát si dobrou kávu nebo něco ostřejšího a třeba i zkusit vířivku , nebo poležet na lehátku a užívat Slunce.

Všechna střediska se vyznačují upravenými a nedohlednými sjezdovkami. Za 6 denní permanentku zaplatíte asi  300 švýcarských franků.

Davos  je vzdálen od Prahy 690 km. Davos je také lázeňským  městem a také oblíbeným místem celebrit. Na sjezdovce můžete potkat třeba prince Charlesse , našeho prezidenta Klause nebo Angelinu Jolieovou.Již od roku 1853 zde fungovala klinika zaměřená na léčbu dýchacího ústrojí a tuberkulózy. Davos je také znám v souvislosti se světovým ekonomickým fórem.

Davos – lyžování s dětmi

Davos se svými sjezdovkami, překrásnými výhledy, čerstvě napadaným prašanem a přívětivým  Sluncem Vás nadchne a splni všechna vaše očekávání.

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *