• Menu
  • Menu

Geverbe muzeum

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Švýcarsko » Geverbe muzeum

Zábava pro děti i rodiče   – muzeum Geverbe Švýcarsko.

Pokud pojedete na dovolenou do Švýcarska, zastavte se ve městě Winterthur, šestém největším městě Švýcarska a druhém největším městě v kantonu Curych.

Děti se zde zabaví v Gewerbe muzeu a to zejména v prvním patře, kde si mohou vyzkoušet skládání hlavolamů ze sirek, vytvořit vlastní dílo z plastu nebo si zastřílet gumičkou do terče. Taktéž jsou zde vystaveny boxy připomínající věci, které vidíme a používáme každý den kolem sebe jako žárovky, čaje, zipy, kolíčky na prádlo, hmožděnky, sirky či dudlíky. Všechny spojuje jednoduchost, genialita nápadu i funkčnost, díky které zůstaly po desetiletí nezměněny.

Ve druhém patře si můžete do 7. října 2012 prohlédnout výstavu o plastových taškách, dnes již téměř nepostradatelnou součástí každého dne, využívaných zejména  k nákupům a ve Švýcarsku například i pro sběr psích výkalů. Není opomenuta ani i výroba dnes moderních bio tašek.

příspěvek  a foto : Teresa Babková

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *