• Menu
  • Menu

Skiareál Špičák

Lyžování na Špičáku

Letošní zima je pro milovníky lyžování  ideální. Otázka, kam se vydat ? Volba padá na jedno z nejznámějších šumavských letovisek a středisek zimních sportů – ŠPIČÁK. Středisko se nachází při silnici a ve svahu nad úpatím Jezerního potoka, několik kilometrů od Železné Rudy, 5 km od hranic s Německem. Je vzdáleno 85 km od Plzně. Pokud nejedete autem,  je možné zvolit i vlakový spoj nebo autobus.

na cestě
na cestě

Skiareál Špičák

Skiareál se nachází na východních svazích Špičáku (1202m). Areál nabízí řadu sjezdovek různé obtížnosti. V areálu je sedačková lanovka, která slouží výletníkům i v letním období. Sedačková lanovka vede také ze Špičáku na vrchol Pancíř  (1214m) s mezistanicí Hofmanky.

Špičák
Špičák

Krásné sobotní počasí přilákalo sem na Špičák spousty lidí.  Slunce, které na vrcholku, nechalo chvíli zapomenout na mráz, který svírá nejenem Českou republiku, ale i velkou část Evropy. Předpověď na další dny slibuje krásné slunečné počasí, prašan a skvělé podmínky pro sjezdové lyžování nebo běžky. Díky příjemnému počasí je to i ten správný čas vytáhnou děti na hory. Pro mladé a soutěživé je na Špičáku každý den připraven měřený slalom a nebo snowpark ve formě spíše funparkové. Pokud tedy plánuje vyrazit o víkendu na Špičák, kupte si skipasy online rovnou z domova

Špičák
Špičák

Na vrcholu Špičáku  leží okolo 1 metru sněhu. Aktuálně je otevřeno 100% sjezdovek. To je důvod proč vyrazit na hory! Postup samotného nákupu je již jendoduchý. Zkuste to klidně hned

Lyžařská škola

Ski school Špičák najdete přímo u nástupní stanice lanovky ve Skiareálu Špičák, kde je přijímací kancelář a naše hlavní sídlo. Naši druhou kancelář najdete v Železné Rudě ve Skiarálu Nad nádražím. Svojí širokou programovou nabídkou uspokojí všechny, kteří se chtějí naučit lyžovat nebo snowboardovat, případně jen zdokonalit.

Špičák
Špičák

Něco pro děti:

Dětské lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování. Svah s mírným sklonem umožní i nejmenším první bezpečné krůčky na lyžích. Celý prostor je ohraničen a tím je zajištěna především bezpečnost malých lyžařských nadějí.

Servis i půjčovna lyží a snowboardů jsou umístěny vedle pokladen u spodní stanice čtyřsedačkové lanovky ve Ski areálu . denně otevřeno 8:00 – 16:30

Lanovka a vleky denně v provozu od 8:30 do 16:00. Večerní lyžovánmí, pravidelně středa, pátek, sobota 18:30-21:00 sjezdovka Spodní Šance

Po 16:00 je vstup na sjezdovky zakázán – probíhá úprava rolbami

Špičák
Špičák

Parkování: je možné na novém bezplatném parkovišti  u hlavní silnice, které leží přímo u jedné ze sjezdovek. Parkoviště je označeno jako P1 . Další možností je parkování na placeném soukromém parkovišti u železničního nádraží Špičák (250m od skiareálu) nebo na parkovišti Kaskády(500m) a na špičáckém sedle (1000m) . V letním období je možné parkovat přímo v areálu na vyhrazených parkovištích.

Autem: po trase Plzeň, Klatovy a pak dále buď přes Nýrsko a Hojsovu Stráž nebo přes Běšiny a Železnou Rudu (obě trasy z Plzně cca 1,25 h). Návštěvníci z Prahy mohou využít dálnici do Plzně.

Špičák
Špičák

– Pro návštěvníky ubytované v Železné Rudě je areál dostupný vlakem, autobusem nebo autem a cesta trvá 10 minut.
– Centrální parkoviště „Kaskády“ je u hlavní silnice vedle odbočky na Sportovní areál Špičák (500 m).
– Další parkoviště je na Špičáckém sedle u odbočky na Černé jezero. Odtud se dá na lyžích sjet přímo do areálu.

Vlakem: z Plzně přes Klatovy a Nýrsko cesta trvá asi 2,5 h. Zastávka Špičák se nachází 300 m od spodní stanice lanové dráhy.

SKI&BIKE ŠPIČÁK
Sport service spol. s r.o.
Špičák na Šumavě 182
340 04 Železná Ruda

foto: Jéňa a Mates /Šimice/

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *